Menu

1.67 TB Insomniac Games Evrakı Siber Atak Sonucu İnternete Sızdırıldı

Sony çatısı altındaki oyun geliştiricisi Insomniac Games’in Rhysida olarak isimlendiren bir fidye yazılım kümesinin siber saldırısı sonucunda 1,3 milyondan fazla belgeyi içeren 1.67 TB verisinin internete sızdırıldığı ortaya çıktı. Cyber Daily’nin …

admin 2 ayönce 0

Sony çatısı altındaki oyun geliştiricisi Insomniac Games’in Rhysida olarak isimlendiren bir fidye yazılım kümesinin siber saldırısı sonucunda 1,3 milyondan fazla belgeyi içeren 1.67 TB verisinin internete sızdırıldığı ortaya çıktı.

Cyber Daily’nin haberine nazaran, Rhysida daha evvel bu ayın başlarında Insomniac’tan belgeleri aldığını duyurmuş ve geliştiriciyi bunları yayınlamakla tehdit etmişti. Bilgisayar korsanları belgeleri Sony de dahil olmak üzere rastgele bir kümenin teklif vermesi için 2 milyon dolar karşılığında açık artırma formatında sunmuştu. Evrakların bu hafta yayınlanması kimsenin bu tıp bir parayı ödemek istemediğini gösteriyor.

Dosyaların kimi Insomniac çalışanlarının ferdî bilgilerini d içerdiği bildiriliyor. Ayrıyeten, geliştiricinin yakın vakitte piyasaya sürülen PS5 oyunu Spider-Man 2‘nin içeriği de tekrar belgeler ortasında. Hatta daha da berbatı, geliştiricinin birinci olarak Eylül 2021’de duyurulan Wolverine oyununun erken içeriği ve geliştiricinin Sony’nin PlayStation konsolları için hazırlayabileceği, ismi açıklanmayan iki Marvel X-Men tabanlı oyunla ilgili dokümanları de sızdırıldı.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

Etiketler
– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks