Menu

Artık Steam’de sahip olduğunuz oyunları gizleyebileceksiniz

Steam, yayınlamaya hazırlandığı yeni güncellemesi ile saklılığa ehemmiyet verenleri keyifli edecek. Artık oyuncular, sahip oldukları oyunları gizleme imkanına sahip olacak.

admin 2 ayönce 0

Valve, sıradaki büyük Steam indiriminin öncesinde satın alma süreçlerinde biraz daha fazla saklılık arayan kullanıcılar için yeni bir beta güncellemesi yayınladı. Beta güncellemesi, kaydolduktan sonra müşterilerin Steam alışveriş sepetinin yeni bir sürümünü denemesine ve sahip oldukları kimi oyunları genel görünümden kaldırmasına yönelik yeni bir seçeneğe sahip olmasına imkan tanıyor.

Steam alışveriş sepeti güncellemesiyle bir arada üç yeni özellik geliyor. Yeni gizli satın alma seçeneği, alışveriş sepetinin kendisinden seçilebiliyor ve müşterilerin, kütüphaneye girmeden evvel oyunları özel olarak işaretlemelerine imkan tanıyor. Bu seçenek, satın alınan oyunların kullanıcı profillerinde görünmesini engelleyecek ve hatta oynarken bunları arkadaşlarınızdan gizleyecek.

Bir sonraki özellik ise, arkadaşlarınıza aldığınız hediyeleri ilgilendiriyor. Olağanda bu armağan alma süreci, her bir arkadaşınızın Steam hesabı için yeni bir sepet oluşturarak yeni bir satın alma sürecinden geçmenizi gerektiriyor. Yeni “Inline” ikram özelliği, birden fazla bireye armağan satın almayı tek bir süreç haline getirerek bunu kolaylaştırıyor. İkram bildirisi özelliği de “ödeme sürecini hızlandıracak” halde değiştirildi.

Son olarak, beta kullanıcıları artık Steam sepetlerinin oturum açtıkları tüm aygıtlar ortasında paylaşıldığını görecekler.

Özel oyun fonksiyonu halihazırda satın alınmış öğeleri de kapsıyor. “Bugünden itibaren muhakkak oyunları özel olarak işaretleyebileceksiniz ve bu oyunlar, sizin dışınızda biri tarafından görüntülenebilecekleri her yerden kaybolacak. Buna şunlar dahildir: sahip olmanız, oyun içi durumunuz, oyun müddetiniz ve o oyundaki aktifliğiniz. Bu ek denetim, Steam Kitaplığınızın birçoklarını arkadaşlarınıza görünür tutmanıza imkan tanır, böylelikle ne oynadığınızı görebilir ve katılabilirler, fakat birebir vakitte bu oyunlardan birkaçını da sırf kendinize saklayabilirsiniz.”

Bir oyunu Özel olarak işaretlediğinizde, aşağıdaki değişiklikler etkin hale geliyor:

  • Oyun artık Steam Topluluğu profilinizin oyunlar listesinde yahut son oynanan oyunlar kısmında görünmeyecek.
  • Diğer kullanıcıların Arkadaş Listesindeki yahut sohbetlerdeki durumunuz “Oynuyor” olarak değişmeyecek.
  • Oyundaki aktifliğiniz (başarımlarınız yahut “İlk defa oynanma” gibi) Steam Arkadaş Listenizdeki bireylerin Aktiflik akışında görünmeyecek.
  • Bir Steam Arkadaşınız Steam Mağazasında gezinirken profiliniz “Bu oyuna sahip olan arkadaşlar” kısmında görünmeyecek.
  • Bir Steam Arkadaşınız, özel olarak işaretlediğiniz bir oyunu ikram olarak satın almaya çalışırsa, oyuna aslında sahip olduğunuzu görmeyecek.
  • Steam Topluluk Profilinizdeki vitrinler, oyunu yahut oyuna ait muvaffakiyetleri (“En Ender Başarımlar” vitrini gibi) göstermeyecek.
  • Oyun Özel olarak işaretlendiğinde, oyun için Steam Koleksiyon Kartları alınmayacak.
  • “Yerel Ağ Üzerinden Oyun Belgesi Aktarımı” ayarını birebir ağdaki öbür kullanıcıların oyun indirmesine müsaade verecek biçimde değiştirdiyseniz, Özel olarak işaretlenen oyunlar aktarılmayacak.

Özel olarak işaretlemek istediğiniz oyunları, alışveriş sepetinden, direkt bir web tarayıcısındaki oyun listesinden yahut Steam istemcisi aracılığıyla Oyun sayfası > Ayarlar > Yönet’e giderek özel olarak seçebilirsiniz.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks