Menu

Epic Games oyun için tacizleri bitirmek için düğmeye bastı

Epic, Fortnite’taki toksik davranışları belgelemek için yeni bir araç tanıttı.

admin 3 haftaönce 0

Oyuncular artık, zorbalık ve öbür taciz tiplerini bildirirken moderatörlere ispat olarak sunmak üzere sesli sohbetleri 5 dakikalık kısımlar halinde daima olarak kaydedecek olan sesli raporlama özelliğine erişebilecek. 18 yaşın altındaki herkes için bu özellik otomatik olarak açılacak.

18 yaşın üzerindeki Fortnite oyuncuları, sesli raporlamanın nasıl uygulandığı konusunda biraz daha fazla kelam sahibi olacak. Oyunun ana ayarlarında, bulundukları her kanal için geçerli olacak formda bunu “Her Vakit Açık” olarak ayarlama yahut arkadaşlarıyla Parti Kanallarında bunu devre dışı bırakacak “Mümkün Olduğunda Kapalı” seçeneğine sahip olacaklar.

Epic, muhtemelen zımnilik telaşlarını gidermek emeliyle ses kliplerinin uzun mühlet saklanmayacağını ve delil olarak sunulmadığı sürece sadece kullanıcının aygıtında lokal olarak saklanacağını söylüyor. Ve bu durumlarda süratli hareket etmeniz gerekecek. Her yeni kayıt geldiğinde bir evvelki silinecek. Epic, “Bu, sadece son beş dakikalık sesin raporlanabileceği manasına geliyor” dedi.

Epic Games oyun için tacizleri bitirmek için düğmeye bastı

Şirket, olağan kurallar altında ses kliplerinin 14 gün sonra yahut gerekli süreç yapıldıktan sonra otomatik olarak silineceğini ekliyor. Sanık oyuncunun bu mühlet içerisinde karara itiraz etmesi halinde mühlet 14 gün daha uzatılabilecek. Lakin Epic, yasal olarak gerekli olması halinde ses klibini gerektiği kadar tutacağını söylüyor.

Bu atılım, Activision, Microsoft, Sony ve öbürleri üzere şirketlerin yakın geçmişte ziyanlı çevrimiçi davranışları engellemeye çalışırken gerçekleştirdiği benzeri hareketlerin akabinde geldi. Bu yılın başlarında Xbox, sesli sohbetlerde berbata kullanım raporlarının yanı sıra 60 saniyelik ses kliplerinin gönderilmesine yönelik bir sistemi tanıttı.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

Etiketler
– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks