Menu

Evvel çıplaklığa müsaade verdiler, çabucak akabinde vazgeçtiler

Twitch, yayıncıların yayınlarında sanatsal çıplaklık tasvirlerine yer vermesine müsaade verdikten kısa bir müddet sonra içerik siyasetlerinden kimilerini tekrar güncelleyerek geri adım attı.

admin 2 ayönce 0

Twitch, etiketlenmesi şartıyla kullanıcıların cinsel içerik yayınlamasına müsaade veren siyaset güncellemesini süratli bir biçimde geri aldı. Şirket yayımladığı yeni güncellemeyle, yayın platformunda gerçek ya da kurgusal çıplaklık içeren hiçbir imgeye müsaade vermeyeceğini açıkladı. Bunun sebebi ise kimi yayıncıların politikayı ihlal eden içerikler oluşturması.

İlk kararın büyük bir kısmı sanatsal çıplaklığın “dijital tasvirine” müsaade vermek olsa da şirket, gerçekçi manzaralar oluşturmak için yapay zeka kullanılabildiğinde ve dijital olarak üretilen ile gerçek fotoğraf ortasında ayrım yapmanın güç olabileceği durumlarda, cinsel içeriğin sorun teşkil ettiğini düşünüyor.

Twitch yaptığı açıklamada; “cinsel içerik siyasetimizde kimi ek güncellemeler yapıyoruz. Daha evvelki güncellememizin baş karışıklığına neden olduğunun farkındayız ve aldığımız tüm geri bildirimler için teşekkür ederiz. Twitch’in en uygun halini oluşturmaya yardımcı olmak için bizimle her vakit bir ortaya geldiğiniz için teşekkür ederiz” dedi.

Kısa mühlet evvel Las Vegas’ta düzenlenen TwitchCon‘da şirket, uygunsuz içeriği yayın sohbetlerinden uzak tutmayı amaçlayan yeni moderasyon tedbirlerini tanıttı. Çünkü sitede cinsel istismar ve tutarsız moderasyon siyasetleri konusu canlı yayın platformu için süregelen bir sorun olmaya devam ediyor. Hatta şirket 2020 yılında, sitenin moderasyon uygulamalarıyla ilgili makûs şöhretiyle başa çıkabilmek için bir Güvenlik İstişare Konseyi bile kurdu.

Bu ortada Twitch’in cinsel içerikli yayınlar konusundaki değişken tavrı kimi kullanıcıları öfkelendirdi. X’teki bir kullanıcı, “görünür bir cinsel organı olmayan çıplak bir karakter çizdiğim için yeni siyasetiniz uyarınca kazara yasaklandım. Bu, yeni bir Hizmet Siyaseti oluşturmadan evvel yeterlice düşünmediğiniz için sizin sorumluluğunuzda ve benimle birebir duruma düşen birçok sanatçı için inanılmaz derecede adaletsiz.” dedi.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks