Menu

Netflix’in gözü doymuyor: Gelirleri artırmak için sıra oyunlara geldi

Netflix, oyunlarından gelir elde ederek daha fazla para kazanmak istiyor. Şayet konuşulanlar hayata geçirilirse, oyunlara uygulama içi satın alımlar gelecek.

admin 2 ayönce 0

Netflix, son 12 ay içinde oyun kütüphanesini önemli oranda artırarak, birtakım bağımsız oyunların yanı sıra birtakım klasik AAA oyunları da bünyesine kattı ve önümüzdeki yıllarda da oyun dalında olmayı planladığını açıkça söylüyor. Şimdiyse şirket, platformundaki oyunlardan çeşitli prosedürlerle para kazanmanın yollarını arıyor.

Wall Street Journal, Netflix yöneticilerinin son birkaç aydır kullanıcıların yayın servisine geri dönmelerini sağlamak için çeşitli seçenekler üzerinde görüşmeler yaptıklarını bildirdi. Ortaya atılan fikirler yeni olmadıkları üzere taşınabilir oyun dünyasında esasen mevcut. Bu fikirler ortasında oyunlardaki uygulama içi satın alımların yanı sıra premium oyunlar için bir fiyat talep edilmesi yer alıyor.

Elbette bu Netflix’in uzun müddettir devam eden siyasetinden döndüğü birinci sefer değil. Şirket yıllarca reklamlara dirense de büyüme durduğunda reklam takviyeli bir plana geçmekte gecikmedi. Birebir durum Netflix’in parola paylaşımına getirdiği kısıtlama için de geçerli.

İyi ya da makûs, Netflix taşınabilir oyunlarının gelir getirmesini istiyorsa, uygulama içi satın alımları uygulamaya koyması kaide. Üç Grand Theft Auto oyununun eklenmesi ne kadar etkileyici olursa olsun, Netflix’e üye olmak isteyen ya da üyelikten ayrılmayı düşünen bireyler için pek bir şey tabir etmiyor. Öte yandan, Netflix’in kendi Pokemon Go, Honkai: Star Rail yahut Candy Crush Saga’sı olsaydı, şirketin gelirlerinin değerli bir yüzdesini oluşturabilirdi.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

Etiketler
– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks