Menu

Performansı Artıran AFMF Teknolojisi 700M Entegre GPU’lara Geliyor

AMD, yeni bir önizleme şoförü ile Radeon 700M entegre GPU’lara AMD Fluid Motion Frames (AFMF) teknolojisini getirdi. 23.40.01.10 sürümlü önizleme şoförünün notlarında bu açıkça belirtilmiş. Pekala performansı kıymetli seviyede artırabilen AFMF hangi …

admin 1 ayönce 0

AMD, yeni bir önizleme şoförü ile Radeon 700M entegre GPU’lara AMD Fluid Motion Frames (AFMF) teknolojisini getirdi. 23.40.01.10 sürümlü önizleme şoförünün notlarında bu açıkça belirtilmiş. Pekala performansı kıymetli seviyede artırabilen AFMF hangi eserlere geliyor?

7040 ve 8040 Taşınabilir APU’ar, Ryzen 8000G masaüstü APU’lar ve ASUS ROG Ally üzere konsollarda yer alan Z1 ve Z1 Extreme SoC’larda 700M serisi dahili grafik tahlilleri yer alıyor. Özetle, harici ekran kartı olmayan, fakat nispeten güçlü RDNA 3 grafik tahlillerinden faydalanan sistemler oyunlarda daha güzel performans gösterebilecek.

  • AMD Kartlarda Performansı Katlayın: Fluid Motion Frames (AFMF) Nedir?

AFMF, esasen FSR 3 kare üretimini birtakım eksik özelliklerle birlikte tüm DX11 ve DX12 oyunlarına taşıyan geniş bir sürüm. Neden eksik dedik? Bu teknoloji yeni kareleri daha hakikat bir biçimde oluşturmak için hareket vektörlerini kullanamıyor, bu da AFMF’nin kalitesinin FSR 3 ve DLSS 3’e kıyasla değerli ölçüde düşebileceği manasına geliyor. Öbür kare oluşturma teknolojileri üzere AFMF de gecikmeyi artırıyor, lakin AMD’nin Anti-Lag+ teknolojisi bunu kısmen dengeleyebilir.

Nispeten düşük imaj kalitesi ve artan gecikme müddeti AFMF’yi iki ucu keskin bir kılıç haline getiriyor. Harici GPU’ya sahip kullanıcılar AFMF’yi kullanmak istemeyebilir. Öte yandan, bu teknoloji 700M iGPU’lar için bilhassa kullanışlı olabilir. Serinin en güçlü yongası 780M bile harici kartlara nazaran zayıf kalıyor ve AAA oyunlarda boynunu bükebiliyor. İşte performansın yetersiz kaldığı o esnada AFMF devreye girebilir.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

Etiketler
– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks