Menu

Steam Artık Windows 7, 8 ve 8.1 Desteklemiyor

Valve’nin oyun mağazası Steam sonunda Windows 7, 8 ve 8.1 işletim sistemlerini geride bırakıyor. 1 Ocak 2024 prestijiyle Windows 10 öncesi sürümler artık resmen desteklenmiyor. Steam güncellemelerini (güvenlik yamaları dahil) almaya devam etmek ve …

admin 2 ayönce 0

Valve’nin oyun mağazası Steam sonunda Windows 7, 8 ve 8.1 işletim sistemlerini geride bırakıyor. 1 Ocak 2024 prestijiyle Windows 10 öncesi sürümler artık resmen desteklenmiyor. Steam güncellemelerini (güvenlik yamaları dahil) almaya devam etmek ve oyunlarına erişmek isteyenlerin Windows 11 yahut Windows 10 sürümlerine geçmeleri gerekiyor.

Steam artık Windows 7, 8 ve 8.1’de desteklenmiyor olsa da kullanıcılar oyunlarına erişmeye devam edebilecek. Öte yandan Valve, Google Chrome’un yerleşik bir sürümüne bağımlı olması nedeniyle hizmetin her an bozulabileceği konusunda uyarıyor. Malum, Google Ocak 2023 tarihinde Windows 7 dayanağını kesmiş ve Chrome 109 eski Windows sürümlerinde kullanılabilen son sürüm olmuştu. Chrome’a bağımlı olmanın yanı sıra, Windows için Steam yakında Windows 7, 8 ve 8.1’de kullanılamayan belli işletim sistemi özelliklerine ve güvenlik bileşenlerine gereksinim duyacak.

Valve’ın Windows 7, 8 ve 8.1’de oyun platformunun fonksiyonelliğinin devam edeceğini garanti edememesi nedeniyle, bu işletim sistemlerine bağlı kalan müşteriler hizmetin her an çökmesini bekleyebilirler. Buna ek olarak, artık rastgele bir teknik dayanak de alamayacaklar.

Bu ortada Windows 7, 8 ve 8.1 kullanıcıları Windows 10’a fiyatsız yükseltme artık mevcut olmadığından güç durumda kalacak. Eylül 2023 prestijiyle Microsoft, yeni bir anahtar satın almadan eski Windows sürümlerini Windows 10’a yükseltmeye müsaade veren uzun müddettir devam eden boşluğu kapattı. Desteklenen bir Windows sürümünü yüklemek için artık özgün bir Windows 10 yahut 11 lisansı gerekiyor.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks