Menu

Steam Deck OLED Duyuruldu! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Steam Deck OLED Özellikleri

admin 4 ayönce 2

Valve tarafından daha büyük ve keskin ekran, daha yeterli pil ömrü, daha süratli Wi-Fi ve öteki özelliklere sahip olan Steam Deck OLED duyuruldu. İşte Steam Deck OLED özellikleri ve fiyatı hakkında tüm ayrıntılar.

Steam Deck OLED, Valve’ın Nintendo Switch OLED yükseltmesine benzeri lakin daha fazlasını sunan bir yenilemesi olarak karşımıza çıkıyor. Aygıtın ekranı, pil ömrü, depolaması, denetim çubukları, dokunsal özellikleri, çipi ve termal özellikleri artık daha düzgün. Değişmeyen tek şey ise form faktörü.

512 GB ve 1 TB çeşitleri bulunan yeni OLED modelleri, 7,4 inç 90 Hz ekranlara (LCD 7 inç 60 Hz tekliflerinden daha büyük) lakin birebir 1280×800 çözünürlüğe sahip. Bu değişime karşın elde taşınır aygıtın boyutu tıpkı kalıyor ve hatta LCD modellerden %5 daha hafif.

Bir öbür değerli güzelleştirme alanı ise pil ömrü. Valve, OLED versiyonlarına (LCD’nin 40Whr’inin üzerine) 50Whr’lik bir pil eklemeyi başardı. AMD’nin daha verimli APU’su ve OLED ekranın azaltılmış güç tüketimi ile birlikte Valve, yeni modellerde %30-50 daha fazla pil ömrü beklediğini söylüyor.

  • Daha parlak renkler, daha koyu siyahlar: Steam Deck’in HDR OLED ekranı, çarpıcı kontrast, harika netlik ve daha geniş bir manzara oranıyla oyun oynamak için sıfırdan tasarlandı. Daha fazla renk, saf siyahlar ve olağanüstü hareket işlemeyle birlikte oyunlarınızı daha canlı bir halde deneyimleyeceksiniz.
  • Daha parlak renkler, daha koyu siyahlar: Steam Deck’in HDR OLED ekranı, çarpıcı kontrast, harika netlik ve daha geniş bir imaj oranıyla oyun oynamak için sıfırdan tasarlandı. Daha fazla renk, saf siyahlar ve mükemmel hareket işlemeyle birlikte oyunlarınızı daha canlı bir biçimde deneyimleyeceksiniz.
  • Daha süratli indirmeler: Steam Deck OLED, artırılmış bant genişliğine ve düşük gecikmeye sahip Wi-Fi 6E ile geliyor. Bu, indirmelerin daha süratli (3 kata kadar daha fazla!) ve çevrimiçi oyunların daha istikrarlı olacağı manasına geliyor.
  • Daha hafif, daha serin: Daha büyük fanı ve güncellenmiş termal tasarımı sayesinde Steam Deck OLED daha serin çalışır. Ekranı sayesinde LCD modele kıyasla 30 gram ya da yaklaşık %5 daha hafiftir.

Steam Deck OLED Fiyatı ve Çıkış Tarihi

16 Kasım tarihinde çıkacak olan Steam Deck OLED’in 512 GB seçeneği 549 dolar, 1 TB seçeneği ise 649 dolar fiyat etiketi taşıyor. 256 GB Steam Deck LED ise artık 399 dolardan satılacak.

Valve ayrıyeten yarı saydam bir renk kümesi ve kırmızı vurgularla Sonlu Sürüm Steam Deck modelini piyasaya sürüyor. Bu, özel olarak tasarlanmış bir taşıma çantası ve 1 TB depolama alanıyla birlikte gelecek ve ABD ile Kanada’daki müşterilere özel olacak. Hudutlu ölçülerde mevcut olan bu modelin fiyatı ise 679 dolar.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

Etiketler
– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks