Menu

The Last of Us Online İptal Edildi

Naughty Dog’un tek oyunculu The Last of Us serisine dayanan çevrimiçi çok oyunculu bir oyun geliştirme projesinin külfette olduğuna dair daha evvel söylentiler vardı. Sonunda geliştirici The Last of Us Online için resmi olarak iptal kararı …

admin 3 ayönce 0

Naughty Dog’un tek oyunculu The Last of Us serisine dayanan çevrimiçi çok oyunculu bir oyun geliştirme projesinin düşüncede olduğuna dair daha evvel söylentiler vardı. Sonunda geliştirici The Last of Us Online için resmi olarak iptal kararı aldıklarını doğruladı.

Geliştiricinin web sitesinde yer alan bir gönderide Naughty Dog, The Last of Us Online ismini verdiği oyunun geliştirilmesine The Last of Us Part 2 üzerinde çalışırken başlandığını belirtti. Yazıda, oyun grubunun “benzersiz olduğunu ve muazzam bir potansiyele sahip olduğunu düşündüğümüz bir tecrübe hazırladığı” belirtildi.

Öte yandan oyunu iptal etme kararı, takımın Naughty Dog’un ünlü olduğu tek oyunculu anlatı odaklı oyunlar üzerinde çalışmayı feda etmek istememesinden kaynaklandı. Paylaşımda şu tabirlere yer veriliyor: “Tam üretime geçerken, gayemizin ne kadar büyük olduğu ortaya çıktı. The Last of Us Online’ı yayınlamak ve desteklemek için tüm stüdyo kaynaklarımızı yıllarca lansman sonrası içeriği desteklemeye ayırmamız gerekecekti ve bu da gelecekteki tek oyunculu oyunların geliştirilmesini önemli halde etkileyecekti. Hasebiyle önümüzde iki yol vardı: Sırf canlı hizmet veren bir oyun stüdyosu olmak ya da Naughty Dog’un mirasını tanımlayan tek oyunculu anlatı oyunlarına odaklanmaya devam etmek.”

Naughty Dog’un “stüdyoda bu projeye eli değen herkesle son derece gurur duyduğu” belirtildi. Stüdyonun üzerinde çalıştığı “birden fazla iddialı” tek oyunculu oyun olduğu da eklendi lakin detaylar ise açıklanmadı.

Bu ortada Naughty Dog, 19 Ocak 2024’te piyasaya sürülmek üzere PlayStation 5 konsolu için The Last of Us Part 2 Remastered üzerinde çalışıyor.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks