Menu

Üçüncü yılını dolduran PlayStation 5’ten bir büyük satış başarısı daha

Playstation 5, dünya çapında ulaştığı satış sayısı ile pandeminin birinci devirlerindeki pürüzlerin bile Sony’yi durduramayacağını kanıtladı.

admin 2 ayönce 0

Sony’nin PlayStation 5’i kıymetli bir satış başarısına daha ulaştı. Üç yıldan biraz daha uzun bir müddet evvel, Kasım 2020’de piyasaya sürülen oyun konsolu, şu anda dünya çapında 50 milyon adet satış sayısını aşmış durumda.

Reuters, PS5’in yılbaşı alışverişi devrinde satışlarda büyük bir artış gördüğünü ve konsolun piyasaya sürüldüğünden bu yana en büyük Kara Cuma satış devrini yaşadığını açıkladı. Sony ayrıyeten Kasım ayı başında konsolun yine tasarlanmış ve daha ince bir versiyonunu piyasaya sürdüğünden, bu da satışlara yardımcı olmuş üzere görünüyor.

Eurogamer, PlayStation 4 konsolunun satışlarının PS5’ten yaklaşık bir hafta daha erken birebir 50 milyon satış sayısına ulaştığını belirtiyor. Lakin PlayStation 5 satışları, Covid-19 pandemisinin neden olduğu tedarik zinciri sıkıntıları nedeniyle lansmandan sonraki birinci aylarda neredeyse büsbütün kesilmişti.

PS5’in satışları, yalnızca birinci 24 saat içinde 2,5 milyon kopya satan konsola özel Spider-Man 2 oyununun 20 Ekim’de piyasaya sürülmesiyle de büyük ölçüde arttı. Sony, Ocak ayında The Last of Us Part 2‘nin yenilenmiş bir PS5 versiyonunu piyasaya sürmeyi planlıyor. Ayrıyeten Şubat 2024’ün sonlarında konsol, Square Enix’in Final Fantasy VII Rebirth oyunu için sonlu bir müddet boyunca özel kalacak.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

Etiketler
– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks