Menu

Xbox’ın özel oyunu Sea of Thieves, PlayStation 5 ve Switch’e mi geliyor?

Xbox platformuna özel bir oyun olarak 6 yıl evvel piyasaya sürülen Sea of Thieves, büyük bir sürprize imza atarak PlayStation 5 ve Switch’e gelebilir.

admin 1 ayönce 0

Platforma özel oyunlar konusunda Microsoft’un Sony ve Nintendo üzere rakipleriyle çaba etmekte zorlandığı kabul edilen bir gerçek. Yeniden de, Microsoft’un kütüphanesinde Rare’in korsan merkezli aksiyon-macera oyunu Sea of Thieves de dahil olmak üzere birçok etkileyici oyun bulunuyor.

Oyun, Xbox One ve PC’de birinci olarak sunulmasından altı yıl sonra, kendini oyuna adamış bir topluluk ve geliştiricinin sistemli güncellemeleriyle hala gücünü koruyor. Sea of Thieves, Microsoft’un özel oyun seçenekleri ortasında en değerlilerden biri olmasına karşın, son raporlara nazaran bir sonraki büyük adım PlayStation 5 ve Switch’e yayılmak olabilir.

Oyun gazetecisi Stephen Totilo, en son Game File haber bülteninde Microsoft’un Sea of Thieves’in PlayStation’da satışa sunulmasını “incelediğini” tez eden bir kaynaktan alıntı yapıyor. Kendisinin belirttiği üzere bu türlü bir durumda Sea of Thieves, bir Sony konsoluna taşınan birinci büyük Xbox’a özel oyun olacak.

Ayrıca Totilo, değerli bir Xbox oyununun çok platformlu bir oyuna dönüşeceğine dair söylentilerin, NateDrake’in Cuma günü yayınlanan podcast’i sırasında Microsoft’un rakip platformlara kendi oyunlarını genişletmeye çalıştığını ve “en az bir oyunu” bildiğini tez etmesiyle yayılmaya başladığına dikkat çekiyor. Totilo, “Bahsettiğim oyun büyük beğeni topladı. Hayranlar onu sevdi, yayınlandığı yıl GOTY konuşmalarında yer aldı” dedi ve ekledi: “Duyuru geldiğinde büyük bir heyecanla karşılanacağını düşünüyorum, zira bu kaliteli bir oyun.”

Giant Bomb’dan Jeff Grubb, Pazartesi günü Game Mess Mornings podcast’inde kendi haberlerini verirken bu raporu doğrular üzere görünüyordu. Grubb, Ori and the Blind Forest ve Ori and the Will of the Wisps’in Switch’te yayınlanmasının bir emsal oluşturduğunu ve Sea of Thieves’in PlayStation’ın yanı sıra Switch’e taşınmasının mümkün olabileceğini söyledi.

Xbox’ın donanım satışlarıyla Sony yahut Nintendo kadar fazla ilgilenmediği açık bir halde görülebiliyor. Xbox Series X’iniz olmasa bile, sahip olduğunuz aygıtların yarısında bulut aracılığıyla Xbox oyunlarını oynayabilirsiniz. Öbür bir deyişle özel oyunun öbür platformlara yayılması, Xbox’ın esasen bu tarafta atmakta olduğu adımlara eklenen bir yenisi olacaktır.

Yine de, şimdilik bunun yalnızca bir söylenti olduğunu ve Microsoft’un, Sea of Thieves’in yeni platformlarda piyasaya sürülmesiyle ilgili şimdi rastgele bir açıklama yapmadığını belirtmekte yarar var.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks