Menu

Amazon Apple eser sayfalarındaki ‘önemsiz reklamları’ engelliyor

Insider’a nazaran Amazon, Apple’ın eser sayfalarına özel muamele yapıyor ve onları ilgisiz reklamlardan nispeten uzak tutuyor; bu da şirketler ortasında bir muahedeye işaret ediyor.

admin 3 haftaönce 0

Federal Ticaret Komisyonu eylül ayında e-ticaret perakendecisine karşı bir antitröst davası açtığında, Amazon’u “kasıtlı olarak arama kalitesini kötüleştiren gereksiz reklamları artırmakla” suçlamıştı. Lakin Insider, “iPhone” ve “iPad” üzere Apple eserlerine ilişkin sayfaların reklam yahut teklif içermeyen pak bir sayfa sistemi gösterdiğini tespit etti. Bu ortada, Samsung Galaxy ve Microsoft Surface dahil olmak üzere rakip markaların eserleri, birden fazla banner reklamı ve öteki markaların çeşitli sponsorlu tekliflerini gösteriyor.

Apple, Amazon ile, öteki şirketlerin Amazon’un pazarında “Apple ile ilgili muhakkak marka sorguları” için reklam satın almasını engelleyen bir tıp muahedeye sahip olduğunu yayına itiraf etti. “iPad klavye kılıfı” üzere Apple ismini taşıyan anahtar sözler için reklam satın almaya devam edebiliyor fakat “iPad”in kendisi için satın alamıyorlar.

Amazon Apple eser sayfalarındaki ‘önemsiz reklamları’ engelliyor

Apple’ın temsilcisi yaptığı açıklamada, “Apple’ın Mutabakatlardaki maksadı mümkün olan en düzgün müşteri tecrübesini yaratmaktır ve öbürleri de birebirini yapmakta özgürdür” dedi. Muahedenin birebir vakitte şirketin platformdaki geçersiz eserlerle ilgili meselelerini da çözmeyi amaçladığını zira o tarihten evvel Amazon’a “yüzbinlerce yayından kaldırma bildirimi” gönderildiğini eklediler.

İki şirket ortasında para alışverişinde bulunup bulunmadığı belirli olmasa da Temsilciler Meclisi tarafından paylaşılan e-postada potansiyel bir mali muahededen bahsediliyordu. Amazon’un birinci başta Apple’ın talebini geri çevirdiği bildirildi lakin Wilke e-postada şunu yazdı: “Bir Apple eseri arandığında arama sonuçlarında sırf Apple eserlerini gösterecek halde organik arama algoritmamızı değiştiremeyiz… Apple’ın bu yerleşimleri satın alması yahut Amazon’un kaybedilen reklam gelirini telafi etmesi gerekiyor.”

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks