Menu

Amazon Kendi Yapay Zeka İmaj Oluşturucusunu Geliştirdi

Amazon, kendi yapay zeka manzara oluşturucusunu piyasaya sürerek birçok büyük teknoloji şirketinin yanına katılmış durumda. AWS müşterileri artık Bedrock konsolunda Titan Image Generator’ın ön izlemesine göz atabilecekler. Sıfırdan bir manzara …

admin 3 ayönce 0

Amazon, kendi yapay zeka imaj oluşturucusunu piyasaya sürerek birçok büyük teknoloji şirketinin yanına katılmış durumda. AWS müşterileri artık Bedrock konsolunda Titan Image Generator’ın ön izlemesine göz atabilecekler. Sıfırdan bir manzara oluşturmak için bir metin girilebilecek ya da bir manzara yüklenip düzenlenebilecek.

Amazon, aracın düşük maliyetle büyük hacimlerde stüdyo kalitesinde, gerçekçi manzaralar üretebileceğini söylüyor. Şirket ayrıyeten, yapay zekanın karmaşık metin istemlerine dayalı olarak ilgili imajlar oluşturabileceğini ve birebir vakitte obje kompozisyonunun hakikat olmasını ve bozulmaların hudutlu olmasını sağlayabileceğini sav ediyor. Şirkete nazaran bu, “zararlı içerik üretimini azaltmaya ve yanlış bilginin yayılmasını hafifletmeye” yardımcı oluyor.

Bir manzarayı düzenlemek isteyenler, detay eklemek yahut kaldırmak istedikleri alanları izole edebilecek. Örneğin, art planı değiştirmek yahut öznenin elindeki bir objeyi değiştirmek mümkün. Yapay zeka ayrıyeten Photoshop’taki Üretken Genişletme özelliğine misal halde yapay detaylar ekleyerek bir imgenin hudutlarını genişletebiliyor.

Amazon, Titan’ın ürettiği manzaralara görünmez bir filigran uyguladığını söylüyor. Şirket bunun “yapay zeka tarafından üretilen imajları tanımlamak ve yapay zeka teknolojisinin inançlı, emniyetli ve şeffaf gelişimini teşvik etmek için zımnî bir düzenek sağlayarak yanlış bilginin yayılmasını azaltmaya yardımcı olacağını” söylüyor.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

Etiketler
– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks