Menu

Apple, büyük 5G modem planını büsbütün rafa kaldırıyor olabilir

Apple, birkaç başarısız deneme ve ertelemenin akabinde, kendi 5G modemini geliştirme ve bunları iPhone’larda kullanma planından büsbütün vazgeçebilir. En azından şimdilik…

admin 3 ayönce 0

Apple, geleceğin iPhone modellerinde kendi 5G modemini kullanma planlarından büsbütün vazgeçmiş olabilir. Şirketin geliştirme problemleri nedeniyle 5G modeminin piyasaya sürülmesini ertelediğini söyleyen birkaç haberin akabinde, artık bundan büsbütün vazgeçtiğine dair değerli ipuçları var. En azından şimdilik…

Koreli Naver blogununun kullanıcısı yeux1122’nin bildirdiğine ve X kullanıcısı Tech_Reve’in doğruladığına nazaran, şirketin bir kaynağı onlara, bu teknolojiyi iPhone SE 4’e getirme fikrinin “başarısız olmuş üzere görünmesi ve büsbütün ortadan kaldırılmasının beklenmesi” ile bir arada Apple’ın “kendi 5G modem geliştirme departmanında devam eden yatırımını tekrar düzenleme” basamağına girdiğini söyledi.

Ancak bunun, Apple’ın 5G modeminin geliştirilmesini yalnızca iPhone SE 4 için süreksiz olarak mı durduracağı yoksa büsbütün mi durduracağı manasına gelip gelmediği ise çok net değil.

Bloomberg’in kimi haberleri, Apple’ın 5G modemini 2025 sonu yahut 2026 başı üzere piyasaya sürmeyi hedeflediğini bildiriyordu. Daha evvel ise şirket, birinci yinelemeyi 2025 baharına kadar yayınlayabileceğini düşünüyordu.

Yayın tarafından yapılan açıklamada “2018’den bu yana binlerce çalışan proje üzerinde çalıştı ve Apple’ın hala sorunu çözmekten yıllarca uzak olduğu görülüyor” denildi. Buradaki asıl sorun, Qualcomm’un yıllardır yaptığı üzere, Cupertino’nun “farklı ortamlar ve şartlarda çalışan dünya çapındaki yüzlerce operatörle problemsiz bir biçimde ilişki kurması” gerekmesinden kaynaklanıyor üzere gözüküyor.

Başlangıçta Apple, bir iPhone ile birlikte sunacağı birinci 5G modemini 2024’te, büyük olasılıkla iPhone SE 4 ile bir arada tanıtmayı planlıyordu. Fakat Apple’ın iPhone 15 modellerini tanıtmasından bir gün evvel Qualcomm, şirkete 5G modemlerini sunmak için en az 2026 yılına kadar iştirak yapacağını duyurdu.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

Etiketler
– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks