Menu

Apple, Watch Series 9 ve Watch Ultra 2 Hayalet Dokunma Problemini Araştırıyor

Apple tarafından Apple Yetkili Servis Sağlayıcıları ile paylaşılan dahili bir notta, şirket birtakım Apple Watch Series 9 ve Apple Watch Ultra 2 akıllı saat ekranlarını etkileyen hayalet dokunma ile ilgili bir sorunun farkında olduğunu ve araştırdığını …

admin 1 haftaönce 0

Apple tarafından Apple Yetkili Servis Sağlayıcıları ile paylaşılan dahili bir notta, şirket birtakım Apple Watch Series 9 ve Apple Watch Ultra 2 akıllı saat ekranlarını etkileyen hayalet dokunma ile ilgili bir sorunun farkında olduğunu ve araştırdığını söyledi.

MacRumors tarafından elde edilen notta, “Bazı müşteriler Apple Watch Series 9 yahut Apple Watch Ultra 2 aygıtlarının ekranlarında yanlış dokunuşlar yaşandığını bildirebilir” deniyor.

Apple sorunun etkilenen Apple Watch modellerinde ekranın “düzensiz atlamasına” yahut rastgele bir kullanıcı etkileşimi olmadan öteki beklenmeyen davranışlar sergilemesine neden olabileceğini tabir ediyor. Notta, sorunun tıpkı vakitte Apple Watch’un istemeden bir telefon görüşmesi başlatmasına ve kullanıcıların aygıtın şifresini girmesini engellemesine neden olabileceği belirtiliyor.

Apple, kullanıcıların watchOS yazılımlarını şimdiki tutmalarını tavsiye ediyor ve şirket gelecekteki bir güncellemesi ile sorunu çözecek üzere gözüküyor. Apple, sorunun ne kadar yaygın olduğunu söylemedi yahut mümkün bir düzeltme için bir vakit aralığı ise sunmadı.

Apple, teknisyenlere, inceleme sırasında etkilenen Apple Watch modellerini onarmamaları talimatını verdi. Bu ortada teknisyenlere, bu sorunu yaşayan müşterilerden Apple logosu görünene kadar Digital Crown’u ve yan düğmeyi tıpkı anda en az 10 saniye basılı tutarak Apple Watch’larını tekrar başlatmaya zorlamalarını istemeleri söylendi.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks