Menu

Apple Watch Series 9 ve Watch Ultra 2 Satışları ABD’de Durdurulacak

Apple, tarafından Apple Watch Series 9 ve Apple Watch Ultra 2 akıllı saatlerin satışlarının bu hafta askıya alacağını doğruladı. Bu şaşırtan durumun sebebi ise her iki modelde de kullanılan kan oksijen sensörü ile ilgili bir patent uyuşmazlığından …

admin 2 ayönce 0

Apple, tarafından Apple Watch Series 9 ve Apple Watch Ultra 2 akıllı saatlerin satışlarının bu hafta askıya alacağını doğruladı. Bu şaşırtan durumun sebebi ise her iki modelde de kullanılan kan oksijen sensörü ile ilgili bir patent uyuşmazlığından kaynaklanıyor.

9to5Mac‘in haberine nazaran, Milletlerarası Ticaret Kurulu Ekim ayında Apple’ın kan oksijen sensörü teknolojisini geliştiren Masimo isimli bir şirketin patentlerini ihlal ettiğine karar verdi. Memleketler arası Ticaret Kurulu kararı, ABD Lideri Joe Biden idaresinin bu uyuşmazlıkla ilgili olarak 60 gün sürmesi planlanan bir başkanlık incelemesi yürütmeye başladığı manasına geliyordu. Yani inceleme mühleti 25 Aralık’ta sona eriyor.

Başkanlık incelemesinin Memleketler arası Ticaret Komitesi kararının iptali ile sonuçlanması mümkün olsa da Apple, Biden idaresinin kararından evvel ABD’de iki akıllı saatin satışını askıya alma planlarını açıkladı. Buna nazaran, Apple Watch Series 9 ve Apple Watch Ultra 2’nin satışları 21 Aralık’tan itibaren Apple.com’da ve 24 Aralık’tan sonra Apple perakende satış noktalarında durdurulacak. Bu manada üçüncü taraf perakendeciler ve siteler bu karardan etkilenmeyecek ve ellerinde kalan Apple Watch Series 9 ve Apple Watch Ultra 2 stoklarını satmaya devam edebilecekler.

Öte yandan, 25 Aralık’tan sonra bu akıllı saatlerin ithalatı ABD’de yasaklanacak ve bu da kelam konusu perakendecilerin tükenen stoklarını tekrar tamamlayamayacakları manasına geliyor.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

Etiketler
– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks