Menu

Apple Watch Ultra, 2026 Yılında microLED Ekrana Geçebilir

Argümanlara nazaran Apple Watch Ultra akıllı saat 2026 yılında OLED yerine microLED teknolojisine geçiş yapacak ve böylelikle yüzde 10 daha büyük bir ekrana sahip olacak. Araştırma firması TrendForce‘a nazaran, mevcut Apple Watch Ultra 1,93 inç ekran boyutuna …

admin 2 ayönce 0

İddialara nazaran Apple Watch Ultra akıllı saat 2026 yılında OLED yerine microLED teknolojisine geçiş yapacak ve böylelikle yüzde 10 daha büyük bir ekrana sahip olacak.

Araştırma firması TrendForce‘a nazaran, mevcut Apple Watch Ultra 1,93 inç ekran boyutuna sahipken gelecek microLED modeli görünüşe nazaran 2,12 inç ekrana sahip olacak. MicroLED panelin, mevcut modelde kullanılan muadil OLED ekrandan iki ila üç kat daha değerliye mal olacağı varsayım ediliyor. Bu da yaklaşık 120 dolar olarak tabir ediliyor. Ekranın Almanya’daki ams OSRAM ve Güney Kore’deki LG Display tarafından tedarik edilmesinin beklendiği de bilgiler ortasında.

Apple Watch Ultra’ya microLED ekran getirme planı, ekran analisti Ross Young’un Ocak 2023’teki raporundan başlayarak geniş çapta destekleniyor. Gelişmiş ekran, güzelleştirilmiş parlaklık, renk üretimi, dinamik aralık, görüntüleme açıları ve verimlilik sunarak imgeler daha çok ekran camının üstüne adeta “boyanmış” üzere görünüyor. Projenin Apple’ın tedarikçi olarak Samsung’a olan bağımlılığını azaltma ve tıpkı çip teknolojisi üzere kendi ekranlarını kendi bünyesinde tasarlamanın avantajlarından yararlanma planının da bir kesimi olarak karşımıza çıkıyor.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

Etiketler
– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks