Menu

Avrupa Birliği, X Hakkında Soruşturma Başlattı

Avrupa Birliği (AB)’nin düzenleyici kurumu Avrupa Kurulu, X (eski ismiyle Twitter) platformunun Dijital Hizmetler Yasası‘nı ihlal edip etmediğini görmek hedefiyle bir soruşturma başlattı. Avrupa Kurulu, bu dava için ispat toplamaya devam …

admin 2 ayönce 0

Avrupa Birliği (AB)’nin düzenleyici kurumu Avrupa Komitesi, X (eski ismiyle Twitter) platformunun Dijital Hizmetler Yasası‘nı ihlal edip etmediğini görmek hedefiyle bir soruşturma başlattı. Avrupa Kurulu, bu dava için ispat toplamaya devam edeceğini ve bunun X’ten daha fazla bilgi istemenin yanı sıra görüşmeler ve incelemeler yapmayı da içerebileceğini söylüyor.

Avrupa Kurulu yaptığı bir basın açıklamasında, X’in yasanın kurallarına uymamış olabileceği çeşitli alanları resmi olarak incelediğini belirtti. Bu alanlar ortasında “AB’de yasadışı içeriğin yayılmasına karşı koymak için X tarafından benimsenen risk değerlendirmesi ve azaltma önlemleri” ile “platformda bilgi manipülasyonuyla gayret etmek için alınan tedbirlerin etkinliği” yer alıyor.

Avrupa Komitesi ayrıyeten “araştırmacıların X’in kamuya açık datalarına erişimini sağlamadaki mümkün eksiklikleri” ve “özellikle Mavi denetimler olarak isimlendirilen belli abonelik eserleriyle irtibatlı onay işaretleriyle ilgili olarak” aldatıcı bir kullanıcı arayüzü raporlarını inceliyor.

Soruşturmanın ne vakit sona ereceğine dair rastgele bir yasal tarih bulunmuyor. Basın açıklamasında, X tarafından önerilen bir tahlilin “yargılamaya bahis olan konularda telafi edilmesi için” kabul edilebileceği de belirtildi.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

Etiketler
– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks