Menu

BMW’den İngiltere’ye gözdağı!

Almanya merkezli otomotiv devi olan BMW, İngiltere hükümetinin dizel ve akaryakıtlı otomobillere yönelik siyasetini önemli formda eleştirdi.

admin 4 haftaönce 0

Alman araba üreticisi BMW, İngiliz hükümetinin 2035 yılında yeni akaryakıtlı ve dizel arabaların satışını yasaklama planlarına karşı çıkarak siyaset değişikliği davetinde bulundu. BMW’nin global sürdürülebilirlik ve mobilite lideri Thomas Becker, direkt bir yasak yerine artan amaçlara odaklanmanın daha tesirli olacağını savundu.

Becker, siyaset yapıcıları, sıfır emisyonlu araç satışlarını teşvik etmek ve çevresel gayelere ulaşmak için daha esnek ve kademeli bir yaklaşım benimsemeye davet etti. Neden hâlâ içten yanmalı motorlu araçları satın almayı tercih eden müşterileri direkt elektrikli araç almaya zorlamak yerine, maksatların yüzde 30’dan yüzde 40’a nasıl daha süratli bir şekilde ulaşılabileceğine odaklanmanın daha manalı olduğunu söz etti.

BMW’den İngiltere’ye gözdağı!

Becker, bu cins yasakların, tüketicilere daha fazla seçenek sunan, çeşitli sürdürülebilir mobilite tahlillerine geçişi hızlandırmak yerine, makul bir teknolojiyi dayatmaya eğilimli olduğunu söyledi. BMW, sürdürülebilirlik maksatlarını karşılamak için elektrikli araç üretimine kıymetli yatırımlar yaparken, şirket birebir vakitte içten yanmalı motorlu araçları uygunlaştırmak ve daha faal hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

İngiltere’nin akaryakıtlı ve dizel araçları yasaklama kararı, çevresel dertlerin ve sıfır emisyonlu araçlara geçişi hızlandırma maksadının bir kesimi olarak alınmıştı. Fakat otomotiv sanayisindeki kimi oyuncular, bu cins keskin yasakların müşterilere daha fazla seçenek sunma ve uygun fiyatlı sürdürülebilir teknolojilere geçiş sürecini daha yumuşak hale getirme açısından problemli olabileceğini savunuyor.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

Etiketler
– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks