Menu

Bu telefon iPhone 15 hakimiyetini tehdit ediyor!

Teknoloji dünyası daha evvel gibisi görülmemiş bir geri dönüşe tanıklık ediyor. Bu geri dönüşün kahramanı ise Huawei!

admin 2 haftaönce 0

Huawei, ABD’nin makul teknolojilere yönelik ambargosuna karşın, yeni amiral gemisi telefonu için birçok bileşeni Çinli tedarikçilerden sağlayarak Mate 60 serisi ile bahadır bir geri dönüş yaptı. Bu stratejik atılım, şirketin Apple ile rekabet eden bir güç olarak ortaya çıkmasına neden oldu ve iPhone 15’in Çin’deki satışları beklentilerin altında kaldı.

Apple, Eylül ayında merakla beklenen iPhone 15 serisini tanıttı, tüm modellerden çentiği kaldırdı ve yeni özellikler ekledi. Bilhassa 5G’nin hayati olduğu Çin pazarında bu telefonlardan büyük beklentiler vardı. Lakin iPhone 15 satışlarına dair son kelamı Huawei söyledi.

Bir müddettir hem global hem de Çin akıllı telefon pazarlarında görece sessiz kalan Huawei, iPhone 15 ile tıpkı ayda Mate 60, Mate 60 Pro ve Mate 60 RS Porsche Design modellerini piyasaya sürerek yavuz bir adım attı. Bu stratejik karar meyvesini verdi ve yeni modeller, Huawei’nin son amiral gemisi aygıtlarını sabırsızlıkla bekleyen tüketicilerin dikkatini çabucak çekti.

Bu telefon iPhone 15 hakimiyetini tehdit ediyor!

Ekim ayında, Huawei’nin satışları %83 oranında fevkalâde bir artış gösterirken, iPhone 15 satışlarında sadece %11’lik nispeten mütevazı bir artış yaşandı. Bu mukayeseli performans, Huawei’nin potansiyel yine yükselişi ve bu muvaffakiyetini global ölçekte tekrarlayabilme yeteneği hakkında soruları gündeme getiriyor. Enteresan bir formda, iPhone satışları çoklukla Eylül’e kadar azalır ve Ekim ayında doruğa ulaşır.

Huawei Mate 60 serisinin global pazarlara ulaşıp ulaşmayacağı ve bu pazarlarda nasıl bir muvaffakiyet elde edeceği şimdi belgisiz. Yeniden de, Huawei’nin sadece iPhone 15 satışları üzerindeki potansiyel tesiri bile, bu mümkünlüğü dikkate almayı gerektiriyor.

Huawei, ABD’nin birtakım teknolojilere yönelik ambargosuna karşın, yeni amiral gemisi telefonu için birden fazla bileşeni Çinli tedarikçilerden temin ederek Mate 60 serisiyle etkileyici bir geri dönüş yaptı. Bu stratejik hareket, şirketi Apple ile rekabet eden bir güç olarak konumlandırıyor ve iPhone 15’in Çin’deki satışlarının beklentilerin altında kalmasıyla dikkat çekiyor.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks