Menu

Chrome, Bellek Tasarrufu ve Sekme Kümesi Özelliklerini Değiştiriyor

Google Chrome internet tarayıcısı yeni güvenlik ve performans özelliklerine kavuşuyor. Tarayıcının en son sürümü (M12) Güvenlik Denetimi ve Bellek Tasarrufu özelliklerini geliştirirken sekme kümelerini kaydetme özelliğini de beraberinde getiriyor …

admin 2 ayönce 0

Google Chrome internet tarayıcısı yeni güvenlik ve performans özelliklerine kavuşuyor. Tarayıcının en son sürümü (M12) Güvenlik Denetimi ve Bellek Tasarrufu özelliklerini geliştirirken sekme kümelerini kaydetme özelliğini de beraberinde getiriyor.

Güvenlik Denetimi, Chrome’un güncellemeleri ve ele geçirilmiş parolaları denetim eden ve İnançlı Tarama’nın açık olup olmadığını gösteren güvenlik merkezi. Tarayıcının son sürümüyle birlikte, Güvenlik Denetimi art planda otomatik olarak çalışarak daha proaktif hale geliyor. Özellik Chrome’un üç noktalı menüsünün üst kısmında ihtarlar sunacak. Güvenlik Denetimi, bir müddettir ziyaret etmediğiniz sitelerin pozisyon, mikrofon yahut kamera üzere erişim müsaadelerini de iptal edebiliyor. Buna ek olarak, nadiren etkileşimde bulunduğunuz siteler size spam bildirimler gönderdiğinde bunları kapatmanızı öneriyor.

2022’de tanıtılan ve bu yılın başlarında herkese sunulan Bellek Tasarrufu modu ise kullanmadığınız açık sekmelerin belleğini boşaltıyor. Bellek Tasarrufu modundayken bir sekmenin üzerine geldiğinizde, araç etkin sekmenin kullanımı hakkında daha fazla detay gösteriyor. Buna sekmeyi pasif hale getirerek ne kadar bellek tasarrufu yapabileceğiniz de dahil. Google, Bellek Tasarrufu’nun her vakit etkin kalmasını istediğiniz siteleri belirlemenin de artık daha kolay olduğunu söylüyor. Güncellemeyi yükledikten sonra Chrome ayarlarının Performans kısmındaki yeni seçenekleri denetim edebilirsiniz.

Son olarak, Chrome yakında sekme kümelerini kaydetmenize müsaade verecek. Örneğin, 25 açık sekmesi olan bir projeniz olduğunu fakat uzaklaşmanız yahut öbür bir şey üzerinde çalışmanız gerektiğini varsayalım. Kaydedilen sekme kümeleri, onlara uygun bir isim vermenize, kapatmanıza ve daha sonra kaldığınız yerden devam etmenize imkan tanıyacak.

Google, güvenlik ve performans güncellemelerinin bu hafta yayınlanacağını lakin kayıtlı sekme kümeleri özelliğinin önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıma sunulacağını belirtiyor.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks