Menu

Cruise ‘tam bir güvenlik incelemesi’ için beşerli robotaksi sürüşlerini de duraklatıyor

2 Ekim’deki yaya çarpışmasının akabinde Cruise’un Kaliforniya’daki şoförsüz araç müsaadesi iptal edildi, lakin şirket artık ABD’deki kontrollü ve manuel robotaksi operasyonunu da “önümüzdeki günlerde” istekli olarak duraklatıyor.

admin 3 haftaönce 0

Bu, başlangıçta üstte bahsedilen kazanın “teknik temel neden analizine” odaklanmak için gelen bağımsız mühendislik danışmanlık firması Exponent tarafından yürütülen genişletilmiş güvenlik araştırmasının bir modülü olacak. Askıya alınan manuel operasyon, görünüşe nazaran yaklaşık 70 aracı etkileyecek; bu, Cruise’un 950 robotakslı filosunun bir kısmı olup, bunlar başka bir vur-kaç olayının yol açtığı kazanın akabinde geri çağrıldı.

Aynı duyuruda, General Motors’un Hukuk ve Siyasetten Sorumlu Lider Yardımcısı ve Cruise idare heyeti üyesi Craig Glidden’in, yan kuruluşa İdari İşler Yöneticisi olarak katılacağı da paylaşıldı.

Cruise ‘tam bir güvenlik incelemesi’ için beşerli robotaksi sürüşlerini de duraklatıyor

Yönetici, GM’deki mevcut misyonunun yanı sıra Cruise’un hukuk, irtibat ve finans takımlarını de denetleyecek. Şirket tıpkı vakitte daimi bir Güvenlik Şefi arayışına devam ederken, “önümüzdeki haftalarda Cruise’un güvenlik operasyonları ve kültürünün tam bir değerlendirmesini yapacak bir üçüncü taraf güvenlik uzmanını” görevlendirecek.

Bundan sonrası Cruise için güçlü bir gayret olacak. Son raporlar, bu robotaksilerin çocukları tespit etmekte zorlandığını ortaya çıkardı; firmanın sokaklarda çocuklara mahsus durumlarla ilgili görünürdeki bilgi eksikliğinden bahsetmeye bile gerek yok. Bilinen bu kusura karşın Cruise, otonom araçlarını sokaklarda çalıştırmaya devam etti. Şirket, sırf kendisi için değil, tıpkı vakitte tüm robotaksi sanayisi için halkın ve yetkililerin inancını yine kazanmaya çalışırken Cruise çalışanlarının önümüzdeki iki hafta içinde işten çıkarılmalarla karşı karşıya kalacağı da bildirildi.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

Etiketler
– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks