Menu

Discord yeni bir güvenlik tedbiri daha duyurdu

Dünyanın en tanınan uygulamalarından biri olan Discord, güvenlik seviyesini bir ileri düzeye taşıyan yeni atağını açıkladı.

admin 4 ayönce 0

Popüler toplumsal medya platformu Discord, genç kullanıcılara daha inançlı bir tecrübe sunmayı amaçlayan ‘Teen Safety Assist’ isimli yeni bir güvenlik özelliği tanıttı. Bu özellik, Discord’u kullanan gençlerin karşılaşabileceği mümkün risklere karşı daha fazla müdafaa sağlamayı hedefliyor.

Bu yeni güvenlik özellikleriyle birlikte, kullanıcılarla daha evvel sohbet etmemiş bir kişi tarafından gönderilen direkt bildiriler Discord tarafından otomatik olarak algılanacak. Bu türlü bir ileti geldiğinde, kullanıcıya bu durum hakkında güvenlik uyarısı sunulacak. Ayrıyeten, bu iletisi gönderen kişiyi engelleme ve güvenlikle ilgili ipuçlarına erişme seçenekleri de sağlanacak. Şayet bu direkt iletide hassas bir görsel bulunuyorsa, görsel otomatik olarak bulanık hale getirilecek. Fakat alıcı, bu görseli net bir halde görüntüleme seçeneğine sahip olacak.

Discord yeni bir güvenlik tedbiri daha duyurdu

Discord, bu yeni güvenlik özelliklerini yakın vakitte tüm kullanıcılara sunmayı planlıyor. 2024 yılında ise platform, güvenlikle ilgili öbür yenilikler de eklemeyi düşünüyor.

Platformun kurallarını ihlal eden kullanıcılara yönelik bir başka kıymetli gelişme ise şeffaflaştırılmış bildirimler oldu. Artık kullanıcılar, platformun kurallarını ihlal ettiklerinde hangi kuralın ihlal edildiğini ve bu ihlal sebebiyle Discord tarafından ne üzere bir süreç yapıldığını daha ayrıntılı bir halde öğrenebilecekler. İhlal edilen kurallarla ilgili ayrıntılı açıklamalar da kullanıcılara sunulacak.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks