Menu

Elon Musk şaşırtmaya devam ediyor: Artık de üniversite açacak

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, ilkokul ve orta okul ile başlayarak üniversiteye kadar genişleyecek kendi okulunu açmaya hazırlanıyor.

admin 2 ayönce 0

Elon Musk’ın müsaadeden gitmeyi hayal eden hayranları, yakında direkt ustadan öğrenme fırsatına sahip olabilir. Daha doğrusu Musk’ın kurduğu bir üniversiteye gitme fırsatına sahip olacaklar.

Bloomberg tarafından incelenen vergi beyanları, milyarderin Austin, Texas’ta öncelikle STEM’e odaklanacak bir birinci okul ve ortaokul kurma niyetinde olduğunu gösteriyor. Bunları bir üniversite de takip edecek. Bloomberg’in haberi, Musk’ın hayır kurumlarından biri olan The Foundation’ın IRS’e yaptığı vergiden muaf statü müracaatından bahsediyor. Geçtiğimiz yıl sunulmasının akabinde bu Mart ayında onaylanan müracaat, Musk’ın okulu çalışır hale getirmek için kendi servetinin 100 milyon dolarını kullandığını gösteriyor. Bloomberg’in haberine nazaran okul, ABD Güney Kolejler ve Okullar Birliği’nin Kolejler Komisyonu’ndan akreditasyon almayı planlıyor ve sonunda “genişleyecek” ve “en üst seviye eğitime adanmış bir üniversiteye dönüşecek.”

Kısacası Musk, ABD’de var olan eğitim sisteminden şad olmayan yüksek tahsili tekrar düzenlemek isteyen güruha katılıyor üzere görünüyor.

Entelektüel karanlık ağ” olarak da bilinen bu büyük takım, uzun müddettir klasik üniversitelerin fazla “uyanmış” yollarını eleştiriyor ve bu nedenle pek çok farklı sefer ideolojik tercihlerine daha uygun yeni eğitim sistemleri kurmayı denedi. Lakin bu teşebbüslerin genel olarak pek başarılı olduğunu söyleyemeyiz.

Musk’ın kendi üniversitesini kurmak istemesinin sebebi şimdi netlik kazanmış değil ve münasebetiyle bunun neden düzgün bir fikir olduğunu düşündüğüne dair bir açıklama bulunmuyor. Fakat Musk’ın daha evvelki bütün konuşmalarına bakarsak, muhtemelen büyük bir “insanlığa yardım etme” fikrinin peşine düştüğü kestirim edilebilir…

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

Etiketler
– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks