Menu

Elon Musk’tan çalışanlara 1 yıl süre! Ya değiştirin ya da…

Elon Musk, X’in finans dünyasının merkezi olmasını ve parayla ilgili her şeyle ilgilenmesini istiyor.

admin 4 ayönce 0

Perşembe günü yapılan genel görüşme sırasında Musk, X çalışanlarına yaptığı açıklamada, bu özelliklerin 2024 yılı sonuna kadar piyasaya sürülmesinin beklendiğini ve insanların “bunun ne kadar güçlü olduğuna” şaşıracaklarını söyledi.

Musk, “Ödemeler dediğimde aslında birinin tüm mali hayatını kastediyorum” dedi. “Eğer işin içinde para varsa platformumuzda yer alacak. Para, menkul değerler ya da her neyse. Yani bu yalnızca arkadaşınıza 20 dolar göndermek üzere bir şey değil. Bir banka hesabına gereksiniminiz olmayacak.”

Şirket şu anda finansal hizmetler sunabilmek için ABD genelinde para transfer lisanslarını almaya çalışıyor. Musk perşembe günü çalışanlara X’in muhtaçlık duyduğu her şeyi “önümüzdeki birkaç ay içinde” almayı umduğunu söyledi.

Elon Musk’tan çalışanlara 1 yıl süre! Ya değiştirin ya da…

Musk daha evvel X’i bir finans merkezine dönüştürme planlarından bahsetmişti. Hatta Twitter’ı, sonunda PayPal’ın bir modülü haline gelen dot-com-boom-era çevrimiçi bankası X.com’dan sonra yine isimlendirdi. Daha evvel platformun yüksek getirili para piyasası hesapları, banka kartları, çekler ve kredi hizmetleri sunacağını ve kullanıcıların “dünyanın rastgele bir yerine anında ve gerçek vakitli olarak para göndermesine” imkan tanıyacağını söylemişti.

X’i finansal hizmetler için varlıklı bir merkeze dönüştürmek, Musk’ın platformu Çin’deki alışveriş, ulaşım ve daha fazlasına erişim sunan WeChat üzere üstün uygulamalara benzeri bir “her şey uygulaması” haline getirme amacıyla direkt ilişkili. Lakin Musk oraya ulaşmak için büyük zorluklarla karşı karşıya. İnsanları neden bu türlü bir platforma gereksinim duyduklarına ikna etmek de bunlardan biri.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

Etiketler
– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks