Menu

Galaxy S24’ün yapay zeka özellikleri, internetsiz çalışmayacak

Lansman yaklaştıkça Samsung Galaxy S24 serisi hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor. Resmi Unpacked görüntüsüne nazaran, serideki kimi yapay zeka özelliklerini kullanmak için internet ilişkisi gerekecek.

admin 2 ayönce 1

Galaxy S24 serisinin 17 Ocak’ta resmi olarak tanıtılacağını artık biliyoruz. Şirketin bir sonraki amiral gemisi serisi birçok donanım güzelleştirmesi içerecek olsa da birden fazla kişinin ilgi odağı olacak olan şey işin yazılım tarafı.

Bunun sebebi ise Galaxy S24 serisinin, kullanıcı tecrübesini geliştirecek çeşitli yapay zeka özellikleriyle birlikte gelecek olması. Örneğin, Galaxy S24, S24+ ve S24 Ultra, kullanıcıların imajlardaki objeleri taşımasına yahut kaldırmasına ve hatta mevcut fotoğraflara yeni detaylar eklemesine imkan verecek Generative Edit isimli güçlü bir fotoğraf düzenleme aracı getirecek.

Elbette tek yapay zeka özelliği bu değil. Canlı Çeviri özelliği gerçek vakitli çeviriler ile yabancı lisanlarda irtibat kurmayı kolaylaştırmayı hedefliyor. Samsung Notes uygulaması ise metin paragraflarını otomatik olarak okunması kolay hususlara dönüştürebilecek ve yapay zeka, Samsung Klavye ve ana ekran duvar kağıdı üzere şeylere bile yardımcı olacak.

İşlevlerin bir kısmı Samsung’un sanal asistanı Bixby’de bulunan özelliklere benzeri halde, internet temasına gereksinim duymadan direkt kullanılabilecek. Fakat hepsi internet kontağı olmadan çalışmayacak.

Samsung’un yayınladığı Unpacked duyuru görüntüsü, tüm Galaxy AI özelliklerini kullanabilmek için bir Samsung ve Google hesabına gereksinim olduğunu gösteriyor. Galaxy aygıtlarında zati hem Google hem de Samsung hesabına giriş yapmak gerekiyor, fakat bu Galaxy S24 serisinde açıkça daha da kıymetli olacak.

Yapay zeka özelliklerinden hangilerinin internet üzerinden bilgi gönderip alacağını öğrenmek için şimdilik Galaxy S24’ün resmi lansmanını beklememiz gerekiyor. Lakin Samsung’un yaklaşan amiral gemisi yalnızca iki hafta içinde tanıtılacağından bu bekleyiş çok da uzun sürmeyecek.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

Etiketler
– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks