Menu

Google, arama sonuçları için yeni bir özellik sunuyor

Arama motoru denildiği vakit akla gelen birinci isim olan Google, bu istikametini geliştirmeye devam ediyor.

admin 2 haftaönce 0

Google, Arama uygulamasına yeni bir özellik ekledi: “Notlar”. Bu özellik, kullanıcılara web üzerinde buldukları arama sonuçlarına kendi yorumlarını ekleyebilme imkanı sunuyor. Bununla birlikte, Google öteki bir dizi duyuru daha yaptı ki, bunları ayrıntılıca inceleyeceğiz.

“Notlar” özelliği, kullanıcılara makul arama mevzularıyla ilgili kanılarını ve içgörülerini kaydetmeleri için şahsî bir alan sağlıyor. Bu notlar özel değil; birebir mevzuyu arayan herkes tarafından görülebilir. Google, bu yaklaşımın arama sonuçlarına “yararlı bir insan içgörüsü katmanı” ekleyebileceğine inanıyor.

Notlar açık webde indekslenebileceği için, kullanıcılar bunları sadece arama sonuçları üzerinden değil, direkt e-posta kontakları aracılığıyla da paylaşabilecekler. Özelliği kullanabilmek için kullanıcıların evvel Arama Laboratuvarları üzerinden bu özelliği etkinleştirmeleri gerekiyor. Aktifleştirildikten sonra, arama sonuçları ve makalelerin altında not ekleme ve görüntüleme butonları belirecek.

Google, arama sonuçları için yeni bir özellik sunuyor

Notlarınızı renkli fontlar ve görsellerle süsleyerek daha görsel bir cazibe kazandırabilirsiniz. Ayrıyeten, Google arama sayfasına giderek diğerleri tarafından eklenen notları da denetim edebilirsiniz.

Notlar özelliğinin birinci dağıtımı, ABD ve Hindistan’daki kullanıcılara sonlu olacak. Google, ayrıyeten yayıncılara, içerikleri üzerinde yer alan Notlardan elde edilen bilgilerle ilgili içgörüler sunmanın yollarını araştırıyor.

Notlar’ın yanı sıra, Google, kullanıcıların muhakkak arama sorgularını takip etmelerine imkan tanıyan yeni bir “Takip Et” özelliğini de tanıttı. Bir sorguyu takip ettikten sonra, kullanıcılar seçtikleri mevzularla ilgili ilgili gelişmeler ve bildirimler alacak. Bu “Takip Et” özelliği, başlangıçta Google uygulamasında, taşınabilir Chrome ve Safari tarayıcılarında ABD İngilizcesi’nde kullanılabilir olacak.

Arama’da Ek Geliştirmeler Google, arama sonuçlarına toplumsal medya ve forumlardan içerikleri dahil eden “Perspektifler” özelliğine yapılan geliştirmeleri de duyurdu. Perspektifler, ABD’de masaüstü aramada erişilebilir olacak ve ferdi içerik oluşturucular hakkında daha fazla bilgi içerecek, örneğin profil fotoğrafları ve takipçi sayıları üzere.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks