Menu

Google, Gemini Çıkışını 2024 Yılına Ertelemiş Olabilir

Google tarafından önümüzdeki hafta yapılması planlanan Gemini çıkış etkinliklerinin iptal edilmiş olabileceği ve artık GPT-4 rakibinin Ocak ayında piyasaya sürülmesinin planlandığı söyleniyor. Google, Gemini yapay zekasını Google I/O 2023 …

admin 3 ayönce 0

Google tarafından önümüzdeki hafta yapılması planlanan Gemini çıkış etkinliklerinin iptal edilmiş olabileceği ve artık GPT-4 rakibinin Ocak ayında piyasaya sürülmesinin planlandığı söyleniyor. Google, Gemini yapay zekasını Google I/O 2023 etkinliğinde tanıtmış ve eğitiminin başlarında “etkileyici çok modlu yeteneklere” sahip temel bir model olarak lanse etmişti.

Google başlangıçta Gemini’yi yıl sonundan evvel, tatil periyotları ortasında alışılmadık bir zamanlamayla piyasaya sürmeyi planlıyordu fakat kaynaklar The Information‘a Gemini’nin İngilizce olmayan sorgularla çaba ettiğini ve CEO Sundar Pichai’nin piyasaya sürülmesini ertelemesine neden olduğunu söyledi. Gemini’nin daha gelişmiş vazifeler için fotoğraf ve metin üzere farklı data tiplerini birleştirerek geniş bir uygulama yelpazesini yönetim edebilmesi amaçlanıyor. Google, Mayıs ayında “İnce ayar yapıldıktan ve güvenlik açısından titizlikle test edildikten sonra, Gemini çeşitli boyutlarda ve yeteneklerde mevcut olacak” dedi.

Gemini’nin Google’ın Bard, Google Asistan ve Arama üzere mevcut yapay zeka ve yapay zeka ile geliştirilmiş eserlerine de iyileştirmeler getirmesi bekleniyor. Öte yandan, bu sürümün değeri ve rakibi OpenAI’nin halihazırda bu alanda sahip olduğu hakimiyet göz önüne alındığında, Google’ın Gemini’yi aceleye getirmek istemediğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

Etiketler
– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks