Menu

Hala eski bir Android telefon kullanıyorsanız, bu uygulamaya veda etmeye hazırlanın

Şayet eski bir Android sürümünü çalıştıran eski bir Android aygıta sahipseniz, Google, Takvim uygulamasına veda etmeye hazırlanmanızda fayda var.

admin 3 ayönce 0

Eğer uzun yıllar boyunca tıpkı Android telefonu yahut tableti kullanıyorsanız, Google Takvim uygulamasına veda etmeye hazırlanmanızda fayda var. Uygulama, Android 8 yahut daha yeni bir sürüme sahip olmayan aygıtlara yönelik takviyesini sonlandırıyor.

Android Police tarafından bildirildiği üzere TheSpAndroid takımı, Android için Google Takvim’in en son sürümünde bir kullanıcıya “mevcut Android sürümünüzün artık desteklenmediğini” bildiren bir kod ve bir fotoğraf tespit etti.

Bu kod içerisinde “Desteklenmeyen İşletim Sistemi__etkin” etiketli bir işaret bulunuyor ve uygulama artık sadece Android 8 (Oreo) ve daha yeni sürümlerin desteklendiğine işaret ediliyor. Fakat şimdilik bu kod aktif edilmiş üzere görünmüyor.

Kodun faal edilmesinin akabinde, Google Takvim uygulamasını Android 8’den daha eski bir aygıtta çalıştırmayı denerseniz ekranda yeni sürüme geçmenizi söyleyen bir bildiri göreceksiniz. Tekrar de uygulama, muhtemelen bu telefonlarda ve tabletlerde taşınabilir web tarayıcısı aracılığıyla kullanılabilir olmaya devam edecektir.

StatCounter’ın bildirdiğine nazaran, dünya çapındaki Android aygıtların %2,12’si Android 7 yahut Android 7.1 çalıştırıyor ve %3,42’si ise daha eski bir sürüm kullanıyor. Yani genel olarak yaklaşık 20 telefon ve tabletten 1’i bu takviyenin sonlandırılmasından etkilenecek. Bu eski aygıtlardan kimileri, daha yeni Android sürümlerine yükseltmeye uygun olacaktır, lakin uygun olmayan bir aygıta sahipseniz, yeni bir aygıta yatırım yapmayı düşünmenin vakti geliyor olabilir.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks