Menu

Hewlett Packard Enterprise, Yeni Yapay Zekaya Dayalı Mimarisi ve Hibrit Bulut Tahlilleriyle İşin Dönüşümünü Destekliyor

GenAI için yeni, yapay zekaya mahsus mimari ve hibrit bulut tahlilleri

admin 3 ayönce 1

Hewlett Packard Enterprise, HPE Discover Barcelona 2023’te makine tahsili, bilgi analitiği, yapay zekayla optimize edilmiş evrak müdafaa, yapay zeka ayarlaması ve çıkarımı ve profesyonel hizmetler için yapay zekaya mahsus hibrit bulut tekliflerinin bir sonraki adımını duyurdu. Duyurulan yeni tahliller, HPE’nin hibrit bulut, harika bilgisayar ve AI/ML yazılımındaki tecrübesini bir ortaya getirerek kurumların yapay zeka takviyeli işletmeler haline gelmesini sağlıyor. Tüm bunlar, yapay zeka hayat döngüsünü hızlandırmak için tasarlanmış yazılım ve altyapıların seçilmiş birleşiminden oluşan, açık, yapay zekaya mahsus full stack mimari etrafında bir ortaya getiriliyor. Yeni teklifler BT’nin önündeki manileri azaltırken, kuruluşların uçtan buluta yapay zeka modellerini tesirli bir halde eğitmelerini, ayarlamalarını ve sonuca ulaşmalarını sağlayan yapay zekaya mahsus full stack bir tahlil sunuyor.

HPE Lideri ve CEO’su Antonio Neri, “GenAI’nin ortaya çıkmasıyla birlikte işletmeler, AI modellerini faal bir formda çalıştırmak için data ve hesaplamaya yönelik taleplerinin teknolojiye dair farklı bir temel yaklaşım gerektirdiğini fark ediyor” diyor. “HPE, müşterilerin kendi özel bilgileriyle inançlı bir formda yapay zeka modelleri geliştirebilecekleri yapay zeka takviyeli bir dönüşüm sağlamak için pazar başkanı hibrit bulut, harika bilgi süreç ve yapay zeka yeteneklerini işletmelere daha geniş bir portföyle sunacak. HPE’nin yapay zekaya has ve hibrit bulut tahlilleri sayesinde kuruluşlar, eser inovasyonunda ve müşteri etkileşiminde ihtilal yaratmak, işletmelerini ve dallarını dönüştürmek maksadıyla GenAI’nin tüm gücünü ortaya koymak üzere, ellerindeki datalardan elde ettikleri içgörülerden tam olarak yararlanabilecekler.”

Üretken Yapay Zeka (GenAI) iş yükleri, hesaplama açısından ağır güce gereksinim duyar ve büyük ölçüde datayı verimli bir halde sürece yeteneği gerektirir. İşletmelerin GenAI, derin öğrenme, bilgisayar görüşü yahut klasik makine tahsili modellerini işlerine tesirli bir halde dahil edebilmeleri için buluta has ortamlarını, yapay zekaya has bir yaklaşım içerecek halde genişletmeleri gerekir. HPE GreenLake bulut platformu, aşağıdaki özellikleri içeren kesim önderi açık, full stack AI-yerel mimarisiyle BT’deki bu evrimi sağlamak üzere kendini stratejik olarak konumlandırıyor.

 • Çoklu kuşak BT altyapıları genelinde kamuya açık ve özel bilgileri yönetmek için veri öncelikli iş hattı
 • Eğitim, ayarlama ve sonuca ulaşma için iş akışlarını hızlandıran yapay zeka ömür döngüsü idare yazılımı
 • Veriyi korurken uçtan buluta her yerde yapay zekayı çalıştırmak için dizayndan itibaren hibrit yaklaşım
 • Büyük kümeler için akıllı ilişki ve trafik idaresi için yüksek performanslı orta bağlantılar
 • En büyük yapay zeka modelleri eğitmek için tüm portföye yerleştirilen, sürdürülebilirlik odaklı tasarlanmış süper bilgisayar DNA’sı
 • Belli bir tahlile bağlı kalmadan seçim özgürlüğü için açık ekosistem

HPE Discover Barcelona 2023’te duyurulan yerel-yapay zeka serisindeki en son tekliflerin ayrıntıları şöyle:

HPE, kurumsal sınıf, full stack GenAI tahlili sunmak için NVIDIA ile iş birliği yapıyor: HPE, üretken yapay zeka (GenAI) için kurumsal bilgi süreç tahlili oluşturmak üzere NVIDIA ile genişletilmiş stratejik iş birliğine gittiğini duyurdu. Birlikte tasarlanan, evvelce yapılandırılmış yapay zeka ayarlama ve sonuca ulaşma tahlili, her büyüklükteki işletmenin özel bilgilerini kullanarak modelleri süratle özelleştirmesine ve üretim uygulamalarını uçtan buluta her yerde yaygınlaştırmasına imkan tanıyor. Sunulan teklif, HPE ve NVIDIA’nın full stack yapay zeka ayarlama ve çıkarım tahliliyle, GenAI altyapısını geliştirme ve dağıtma karmaşasını ortadan kaldırıyor.

HPE, NVIDIA tarafından desteklenen yeni anahtar teslim tahliliyle yapay zeka eğitimini hızlandırıyor: HPE, kısa müddet evvel büyük işletmeler, araştırma kurumları ve devlet kuruluşlarının yapay zeka modellerini eğitmesi, ayarlaması ve yapay zeka uygulamaları geliştirmesi için tasarlanan yeni üretken yapay zeka odaklı üstün bilgi süreç çözümünü duyurdu. Anahtar teslim tahlil, daha süratli yapay zeka uygulamaları ve makine tahsili modelleri oluşturmak için harika bilgisayar teknolojisi ve yazılım araçları sağlayarak özel bilgi setlerini kullanan yapay zeka modellerinin eğitimini ve ayarlanmasını hızlandırıyor, kıymet elde etme müddetini hızlandırıyor.

NVIDIA Kurumsal Bilgi Süreç Lider Yardımcısı Manuvir Das, şunları söylüyor: “Üretken yapay zeka, dönüşüme sürat vermek üzere sahip olduğu dataları roket yakıtı niyetine kullanmak ve kendilerini yine keşfetmek isteyen işletmelere ilham veriyor. HPE ile olan iş birliğimiz, her yerdeki işletmelerin üretken yapay zekanın gücünü artırmak için NVIDIA’nın full stack, hızlandırılmış bilgi süreç gücünden ve yazılımlarından yararlanmasına yardımcı olacak.”

HPE GreenLake for File Storage, şiddetli yapay zeka iş yükleri için performans yoğunluğunu ve iş hacmini artırıyor: Operasyonel bulut tecrübesine sahip verimli bir all-flash yapılandırılmamış bilgi platformu olan HPE GreenLake for File Storage, müşterilerin büyük ölçekli yapay zeka iş yükleri büyüdükçe ve geliştikçe onlara ayak uyduruyor. Yeni geliştirmeler, GenAI ve büyük lisan modelleri (LLM’ler) dahil olmak üzere AI model eğitiminin ve ayarlamasının yanı sıra data toplama ve bilgi hazırlamayı da hızlandıracak. Geliştirmeler ortasında iki kat performans yoğunluğu*, GPU merkezli bilgi süreç için yeni NVIDIA Quantum-2 InfiniBand teması, dört kat verim* ve dört kat kapasite yoğunluğu* yer alıyor.

AWS ve öteki bulut sağlayıcılarında yönetilen bir hizmet olarak HPE Makine Tahsili Geliştirme Ortamı Yazılımı: HPE Machine Learning Development Environment Software artık AI/ML modellerinin eğitimi için eksiksiz, uyarlanabilir, bulut üzerinden yönetilen bir hizmet olarak sunuluyor.

 • Şirketin AI/ML seyahatinin her basamağını destekleyen esnek yönetilen hizmetle GenAI teşebbüslerini günler içinde hızlandırabilir ve inançlı bir halde uygulayabilirsiniz.
 • Model geliştirme müddetini hızlandırmak için AI/ML model eğitimi yönetilen hizmetiyle karmaşıklığı ve operasyonel ek yükü azaltabilirsiniz.
 • Yönetim işçisinin ve süreçlerin yükünü hafifletmeye yardımcı olmak için geleceğe dönük AI/ML model eğitim altyapısına sahip olabilirsiniz.
 • Modelleri süratle prototip haline getirmek ve test etmek için yeni üretken yapay zeka stüdyosu yetenekleriyle yapay zekanın benimsenmesini hızlandırabilirsiniz.

HPE Ezmeral yazılımı bilgi, analitik ve yapay zeka için geleceğe dönük bir hibrit SaaS temeli sağlıyor: HPE Ezmeral yazılımındaki yeni geliştirmeler, hibrit çoklu bulut ortamlarında meselesiz bir halde çalışan kapsamlı, uçtan uca bir platformla kurumsal bilgileri, analitiği ve yapay zekayı daha da kolaylaştırıyor ve hızlandırıyor.

 • Artık GPU ve CPU için optimize edilmiş olan, rastgele bir NFS yahut S3 uyumlu tahlilde dataları yönetebilen, erişebilen, tahlil edebilen hibrit bilgi gölünün gücüyle, tüm analitik ömür döngüsü boyunca içgörü elde etme mühletini hızlandırabilirsiniz.
 • HPE Machine Learning Development Environment Software ile derin entegrasyon yoluyla HPE Ezmeral Unified Analytics Software üzerinde gelişmiş model eğitimi ve ayarlaması yapabilirsiniz.
 • HPE Ezmeral Unified Analytics Software’deki GPU’ya hassas özelliklerle iş yükleri ve kullanıcılar ortasında ayrılmış NVIDIA GPU kullanımını optimize edebilirsiniz.
 • Model gözlemlenebilirliği için Whylogs ve GPU hızlandırmalı sorgularda Voltron Veri ile genişletilmiş üçüncü taraf entegrasyonlarına erişim sağlayabilirsiniz.

HPE GreenLake Flex Tahlili olarak da ulaşılabilir: GenAI için yeni kurumsal bilgi süreç tahlili, çok tedarikçili, çoklu bulut ortamlarında yapay zeka ömür döngüsü boyunca görünürlük ve otomasyon sunmak, AI modellerini ve bilgi kaynaklarını korumak için Zerto Cyber Resilience Vault ve OpsRamp yazılımını sağlayan Belge Depolama için HPE GreenLake’i içeren bir HPE GreenLake Flex Tahlili olarak da ulaşılabiliyor.

İşletmelerin yapay zeka seyahatini ilerletecek HPE Hizmetleri: HPE Hizmetleri artık geniş bir danışmanlık hizmetleri, iş gücü eğitimi ve dağıtım tahlilleri portföyü sunuyor. Yeni yapay zeka hizmetleri, müşterilere GenAI ve LLM keşfi, tahlillerin sonuca ulaştırılması, yaygınlaştırma ve ölçeklendirme için gereken optimum operasyonel modellerinin kurgulanması, hibrit bulut bilgi stratejilerinin geliştirilmesi üzere seyahatin her adımında eşlik ediyor. Bu kapsamlı hizmetler, İspanya, Amerika Birleşik Devletleri, Bulgaristan, Hindistan ve Tunus’ta açılan yeni Global Yapay Zeka ve Bilgi Mükemmeliyet Merkezleri tarafından destekleniyor.

Bir Northern Veri Group şirketi Taiga Cloud, HPE Cray XD muhteşem bilgisayarlarını kullanarak bulut hizmetlerini güçlendirmek için HPE ile iş birliği başlattı. Taiga Cloud, NVIDIA BlueField DPUs ve NVIDIA Quantum-2 InfiniBand platformu kullanılarak irtibat kuruyor. 27 binden fazla NVIDIA H100, A100 ve NVIDIA RTX A6000 GPU’ya erişim sağlıyor.

Taiga Cloud Yönetici Yöneticisi Karl Havard, şunları söylüyor: “Üretken yapay zeka iş yüklerinin bilgi yoğunluğu, tek bir iş yükünün büyük ölçüde bilgiyi işlemesine imkan tanıyan farklı bir bulut bilişim yaklaşımı gerektiriyor. Avrupa’nın birinci yüzde 100 karbon-nötr üretken yapay zeka bulutunu oluşturmak için HPE ile paydaşlık kurmayı seçtik. Zira HPE sürdürülebilir bir yaklaşımın ve bu yeni fikir üslubunun kıymetini anlıyor. Yapay zekaya has eşsiz mimarileri ve yapay zekayı demokratikleştirmek, en yenilikçi fikirlerin hayata geçmesini sağlamak için açık ekosistemlere sahip muhteşem bilgisayarların sürdürülebilirlikle kesişimi, değişen dünyamızın gereksinimlerini yansıtıyor.”

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks