Menu

Huawei büyük oynuyor: Elon Musk’ın Starlink’ine rakip olacak bir uydu internet hizmeti yolda olabilir

Elon Musk’ın Starlink uydu internet hizmeti, yakında çok önemli bir rakiple karşı karşıya kalabilir. Çinli dev Huawei, benzeri bir hizmet için kolları sıvamış üzere görünüyor.

admin 3 ayönce 0

Huawei, pek çok kişi tarafından, son vakitlerde ABD yaptırımları nedeniyle gelişmiş yonga seti tedarik edememesi nedeniyle zorluklar yaşayan bir tüketici elektroniği üreticisi olarak bedellendiriliyor. Ancak birebir Huawei, muazzam bir telekomünikasyon devi ve görünüşe nazaran epey enteresan bir proje üzerinde çalışıyor. Kısa bir müddet evvel şirket, SpaceX’in Starlink’ine epey benzeyen bir uydu internet hizmeti üzerinde çalıştığını gösteren birtakım sonuçları paylaştı.

Huawei, Starlink’e emsal bir biçimde düşük Dünya yörüngesindeki uydu internet hizmetini test etti ve bu testin detaylarını Weibo’da paylaştı. Paylaşılan sunum slaytlarından biri, bu test sırasında 660 Mbps’ye kadar indirme suratlarına ulaşıldığını ortaya çıkardı.

Huawei’nin 6G kablosuz laboratuvarının baş bilim yöneticisi Wang Jun, bu sonuçları Çin’in Chongqing kentinde düzenlenen Havacılık ve Uzay Bilgi Sanayisi Milletlerarası Ekosistem Etkinliğinde paylaştı. Şirketin en son üst düzey telefonu olan Huawei Mate 60 Pro’da sabit uydularla ilişki kurma özelliğinin yer almasından ötürü, Huawei’nin bu alanda çalışmalar yapıyor olması büyük bir sürpriz değil.

Huawei, bu internet hizmetini test etmek için hangi uyduların kullanıldığını açıklamadı. Kısa bir müddet evvel Çin, alçak Dünya yörüngesine kendi uydularını fırlatmaya başladı. Starlink’e emsal bir ticari hizmetin sunulması biraz vakit alabilir lakin Huawei’nin bu olasılıkla önemli formda ilgilendiği artık açık bir biçimde görülüyor.

Şirket, SpaceX üzere bu kesimdeki başka şirketlerin sahip olmadığı büyük bir avantaja sahip. Pek çok batı ülkesinde tesirli bir biçimde yasaklanmış olsa bile, şirket çok sayıda telefon satıyor ve bu sayede Huawei uzak bölgelere bile yüksek süratli uydu interneti yayınlayabilir.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

Etiketler
– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks