Menu

Huawei, Oppo ve Xiaomi, Çin’deki alışveriş şenliğinde iPhone’u geride bıraktı

Çin’deki büyük alışveriş şenliğinde Oppo, Huawei ve Xiaomi’nin akıllı telefon satışları, Apple’ın iPhone modellerini geride bıraktı.

admin 3 ayönce 0

Çin’de gerçekleşen tatil satış periyodu sırasında Oppo, Huawei ve Xiaomi akıllı telefonları büyük ilgi gördü ve Apple’ın iPhone’larını pazarda geride bıraktı. 11 Kasım’da kutlanan Bekarlar Günü satışları mükemmel fırsatlar sunuyor ve görünüşe nazaran mahallî markalar en çok başarıyı elde edenler oldu.

Counterpoint Research raporuna nazaran, Çinli teknoloji devleri, Cupertino merkezli şirketi ve en son iPhone 15 serisini satışlarda geçmeyi başardı. Yerli markalardan gelen akıllı telefonlar, 11.11 alışveriş devrinde daha yüksek satış sayılarına ulaştı. Raporda, 30 Ekim’den 12 Kasım’a kadar olan iki haftalık periyotta iPhone satışlarının yüzde 4 düştüğü belirtildi.

Huawei, Oppo ve Xiaomi, Çin’deki alışveriş şenliğinde iPhone’u geride bıraktı

Öte yandan, Huawei’nin Bekarlar Günü satışları, yıllık yüzde 66 oranında değerli bir artış gösterdi. Bu kıymetli satış artışına, şirketin en son amiral gemisi 5G serisi (Mate 60 serisi) liderlik etti. Emsal formda, Xiaomi de tıpkı periyotta dikkate paha yüzde 28’lik bir artış kaydetti. Enteresan bir biçimde, bu iki lokal şirketin satışlardaki artışı, Bekarlar Günü satış periyodunda mahallî akıllı telefon pazarının yıllık yüzde 5 artmasına da katkıda bulundu.

Fiyatlandırmaya bakıldığında, Huawei Mate 60 serisinin başlangıç fiyatı 5.499 Yuan (yaklaşık 775 ABD Doları), Xiaomi 14 serisinin başlangıç fiyatı ise 3.999 Yuan (yaklaşık 563 ABD Doları). Bu ortada, Apple iPhone 15, 5.999 Yuan (yaklaşık 845 ABD Doları) fiyatla satılıyor. Xiaomi, alışveriş şenliği sırasında elde ettiği satış sayılarını da paylaştı, bu da 22 milyar Yuan yahut yaklaşık 3 milyar ABD Doları getirdi.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks