Menu

iFixit, nihayet M3 İşlemcili yeni Macbook Pro’ları da parçaladı

Apple’ın yeni M3 işlemcili Macbook modellerini modüllerine ayıran iFixit, her vakit olduğu üzere yeni laptop’ların tamir edilebilirlik puanı belirledi.

admin 3 haftaönce 0

Geçtiğimiz günlerde Apple, yeni M3 işlemcili MacBook Pro modellerinin satışına başladı. Yeni işlemci ve uzay siyahı seçeneği ile öne çıkan notebook’lar, yenilenmiş bir GPU’ya sahip. Giriş düzeyi modeli satın alan kullanıcılar bir evvelki 13 inç MacBook Pro’ya kıyasla birkaç yeni özellik bulurken, asıl değişiklikler M3 Max işlemcide mevcut. Öte yandan M3 işlemcili 14 inç MacBook Pro modelinin başlangıç fiyatı 79 bin lira, 16 inç MacBook Pro modelinin başlangıç fiyatı ise 95 bin lira.

Ancak yeni M3 MacBook Pro modelleri piyasadaki en âlâ seçeneklerden biri olsa da tamir edilebilirlik hala büyük bir sorun. Apple’ın yeni dizüstü bilgisayarda rastgele bir değişiklik yapıp yapmadığını görmek için iFixit, aygıtları “içeriden görebilmemiz” için her zamanki üzere sökme süreci gerçekleştirdi.

Öncelikle iFixit, “sevilmeyen ve onarılamayan” Touch Bar’ın kaldırılmış olmasını övgüyle karşılıyor. Lakin bu makinelerin iç kısımlarının modüler dizaynına karşın, şirket hala yeni M3 MacBook Pro’yu tamir etmenin çok sıkıntı olduğunu söylüyor.

  • Yeni M3 işlemcili MacBook Pro’lar alınır mı? Geçiş yapmaya bedel mi?

Örneğin, M3 MacBook Pro için 8GB RAM seçerseniz, belleği daha sonra yükseltemiyorsunuz. Tıpkı şey depolama için de geçerli. Şayet 512GB seçerseniz, daha fazlasına gereksiniminiz olduğunda yükseltme yapamazsınız.

Bazı influencer’lar 8GB RAM’in birçok kullanıcı için kâfi olduğunu argüman etse de Apple’ın SSD’nin bir kısmını ekstra bellek olarak kullanan RAM takası yaptığını unutmamak lazım. Ayrıyeten iFixit, Apple’ın kendi servisine gitmeden ekranı, Touch ID’yi ve kapak sensörünü tamir etmenin imkansız olduğunu söylüyor.

Genel olarak iFixit, M3 MacBook Pro’ya tamir edilebilirlik puanı olarak 4/10 puan verdi.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks