Menu

iOS 18’in erken sürümünden iPhone 16 modelleri çıktı

iOS 18’in erken sürümlerinden birinin kodlarının ortaya çıkmasıyla bir arada, önümüzdeki sene piyasaya sürülecek iPhone 16 serisi hakkında birinci bilgiler de gelmiş oldu.

admin 2 ayönce 0

iOS 17 güncellemeleri periyodik olarak yayınlanmaya devam ederken, bir sonraki büyük sürüm olan iOS 18 üzerinde çalışmalar da devam ediyor. iOS 18’in Haziran ayında beta olarak yayınlanması ve Eylül ayında halka sunulması bekleniyor. Tüm bunlar masadayken MacRumors, iOS 18 işletim sisteminin erken geliştirme sürümlerinde dört yeni iPhone modeline ilişkin bilgiler yer aldığını açıkladı.

Kod ismi “Crystal” olan işletim sistemi, iPhone 16 serisine ait mevcut bilgilerle uyumlu olan dört yayınlanmamış iPhone modeline ait bilgiler içeriyor. Bahsi geçen modeller ise şöyle:

  • D47 – iPhone 16
  • D48 – iPhone 16 Plus
  • D93 – iPhone 16 Pro
  • D94 – iPhone 16 Pro Max

Görünüşe bakılırsa yeni iPhone serisi, Apple’ın 2022 ve 2023’teki serisiyle birebir olacak üzere. Bu durum çok da şaşırtan değil lakin başka iPhone 16 modelleriyle birlikte piyasaya sürülecek bir iPhone Ultra söylentileriyle çelişiyor. İşletim sisteminden alınan kodlar ayrıyeten tüm iPhone 16 serisinin t8140 yahut Tahiti isimli yeni bir yonga üzerinde bir sistem kullanacağını gösteriyor ki bu da Apple’ın dahili olarak A18 yongası olarak isimlendirdiği şey. Apple son vakitlerde temel iPhone modellerine daha eski, daha az güce sahip çipler ve Pro modellerine en yeni ve en büyük çipi koyduğu için bu şirket için değerli bir değişiklik olabilir.

MacRumors, Apple’ın iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max’e daha güçlü bir A18 Pro getirerek aygıtları farklılaştırmaya devam edebileceğini, lakin dört yeni modelin de evvelki kuşaklara nazaran daha emsal performansa sahip olması gerektiğini belirtiyor.

Son olarak, kaynaklar iOS 18’de iPhone 16 serisinde yer alabilecek bir Broadcom Wi-Fi ve Bluetooth modülü ile ilgili bilgiler de olduğunu argüman ediyor. Fakat ne yazık ki bu kodda yeni telefonlar hakkında daha fazla bilgi edinmemize yardımcı olabilecek rastgele bir detay bulunmuyor.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks