Menu

iPhone 16 ile bir periyot büsbütün sona erecek

Apple’ın yeni Aksiyon düğmesi bu sene iPhone 15 Pro ve Pro Max’e özel bir özellik olarak karşımıza çıktı. Lakin yeni bir söylenti, iPhone 16 serisinin tamamında bu düğmenin olacağını söylüyor.

admin 3 ayönce 0

2007’deki orjinal iPhone’dan bu yana, sessize alma düğmesi uzun bir mühlet hayatımızda kaldı. Ve sonunda Apple, iPhone 15 Pro modelleriyle birlikte bu düğmeyi Eylem Düğmesi ile değiştirdi. Ancak iPhone 15 ve 15 Plus modelleri, eski sessize alma düğmesini kullanmaya devam etti.

Şimdiyse yeni bir söylenti, Apple’ın Aksiyon Düğmesi’ni Pro modelleriyle hudutlu tutmayacağını, tüm iPhone 16 serisine ve iPhone SE 4’e eklemeyi planladığını argüman ediyor.

MacRumors tarafından yayınlanan habere nazaran, bu düğme sadece bir yükseltme almakla kalmayacak, tıpkı vakitte tüm iPhone 16 telefonlarında yer alan bir özellik haline gelecek. Bunu tüm iPhone 16 modellerine yaymak, montajı ve takviyesi kolaylaştırmak açısından mantıklı. Bu da Apple’ın daha az bileşen tedarik etmesi, monte etmesi ve onarması manasına geliyor.

MacRumors’a nazaran Apple, bu mekanik parçayı kapasitif tipte bir düğmeyle değiştirerek tüm iPhone 16 modellerine ekleyecek ve geliştirecek. Kod ismi Atlas olan bu düğme, iPhone 8’deki Touch ID üzere çalışacak ve düğmeye bastığınızda tıklama yerine dokunsal geri bildirim verecek.

Yayına nazaran Apple, iPhone 16 Pro için planlanan ve bir kuvvet sensörü ile çalışacak olan yeni Capture düğmesi üzerinde de çalışıyor. Fakat MacRumors hala bu düğmenin ne işe yaradığını açık bir halde öğrenemediğinin altını çiziyor.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks