Menu

İşletmelere Özel Yapay Zeka Dayanaklı Sohbet Robotu Amazon Q Tanıtıldı

Amazon, AWS Reinvent konferansında Q isimli yeni yapay zeka dayanaklı sohbet robotunu duyurdu. Amazon Q, işletmelerin ve çalışanlarının Amazon Web Hizmetlerini (AWS) daha yeterli kullanmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor. Q, kullanıcılara AWS yeteneklerini …

admin 3 ayönce 0

Amazon, AWS Reinvent konferansında Q isimli yeni yapay zeka takviyeli sohbet robotunu duyurdu. Amazon Q, işletmelerin ve çalışanlarının Amazon Web Hizmetlerini (AWS) daha uygun kullanmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Q, kullanıcılara AWS yeteneklerini manaya ve problemleri giderme konusunda yardımcı olmak için doğal konuşma alışverişinde bulunabiliyor. Sohbet robotu, işyerlerinde yaygın olarak kullanılan Slack üzere irtibat araçlarına entegre edilecek. Ayrıyeten, yöneticilerin bulut altyapılarını denetlemek için gittikleri AWS İdare Konsolu üzerinden de direkt kullanılabilecek.

Q için vurgulanan kıymetli bir özellik, sohbetler sırasında cevaplarını desteklemek için alıntılar ve evraklar sağlaması. Bu sayede kullanıcılar sohbet robotundan gelen bilgileri doğrulayabilecek. Q ayrıyeten geliştiriciler için otomatik olarak kod değişiklikleri yapabilecek ve böylelikle gereken manuel iş ölçüsünü azaltacak.

Buna ek olarak şirket, Q’nun toplumsal medya kanallarınızın her birine nazaran özelleştirilmiş toplumsal medya istemleri oluşturabileceğini ve böylelikle öykünüzü tesirli bir biçimde tanıtmanıza imkan tanıyacağını belirtiyor. Amazon Q pazarlama kampanyalarınızın sonuçlarını tahlil etmek ve yönetici incelemeleri için özet raporlar sağlamak için de kullanılabilecek.

Q, işletmelerin AWS’ye ek olarak kullanabileceği Microsoft 365, Dropbox ve Salesforce üzere 40’tan fazla farklı kurumsal sisteme bağlanmak üzere tasarlanmış durumda. Kullanıcılar evrak yükleyebilecek ve Q’ya içerik hakkında sorular sorabilecek.

Q’nun temel erişimi için kullanıcı başına aylık 20 dolar ödemek gerekiyor. Ek geliştirici özelliklerine sahip bir sürüm ise kullanıcı başına aylık 25 dolar. Bu da Q’yu Microsoft 365 Copilot ve Google Workspace için Duet AI üzere AWS rakipleri tarafından sunulan emsal yapay zeka asistanlarına karşı rekabetçi bir pozisyona getiriyor.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

Etiketler
– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks