Menu

İşte dünyanın en süratli interneti!

Çin teknolojisinin geldiği noktayı gösterebilmek için dünyanın en süratli internetini tanıtıyor.

admin 3 haftaönce 0

Çin, sanayi varsayımlarını iki yıl öne çekerek dünyanın birinci yeni jenerasyon internet hizmetini başlattı. Bu yeni omurga ağı, büyük kentleri bağlayan kritik bir bilgi yoludur ve 1.2 terabit/saniye suratında etkileyici bir data iletim suratına sahip. Bu sürat, birden fazla mevcut büyük internet rotasından on kat daha süratli olup, global internet açısından değerli bir sıçrama niteliği taşıyor.

Yüksek suratlar, kapsamlı optik fiber kablolar kullanılarak sağlandı 3,000 kilometreden fazla bir arayı kapsayan ağ, Pekin, Wuhan ve Guangzhou’yu geniş bir optik fiber kablo sistemiyle bağlıyor. Resmi olarak Temmuz ayından bu yana faaliyette olan ağın güvenilirliği ve verimliliği kapsamlı testlerle kanıtlandı. Bu çığır açan muvaffakiyet, Tsinghua Üniversitesi, China Mobile, Huawei Technologies ve Cernet Corporation’ın ortak uğraşları sonucu elde edildi.

İşte dünyanın en süratli interneti!

Çoğu global internet omurga ağları şu anda saniyede yaklaşık 100 gigabit suratında çalışırken, Çin’in yeni ağı bu standartı ezip geçiyor, hatta ABD’nin yakın vakitte 400 gigabit/saniye sürate çıkan Internet2’sinden bile önde. Pekin-Wuhan-Guangzhou teması, on yılda oluşturulan ve Çin Eğitim ve Araştırma Ağı (Cernet)’nin gelişmiş bir iterasyonu olan tezli Gelecek İnternet Teknolojisi Altyapısı (FITI) projesinin bir kesimidir.

FITI projesi, Çin Mühendislik Akademisi’nden Wu Jianping’in liderliğinde, yalnızca üstün süratli bir çizgi yaratmayı değil, birebir vakitte gelecekte daha da süratli bir internet için temel oluşturmayı amaçlıyor. Huawei Technologies’in Lider Yardımcısı Wang Lei, ağın harika kapasitesine dikkat çekerek, yalnızca bir saniyede 150 yüksek çözünürlüklü sinema kadar data aktarabileceğini belirtti.

Bu yeni ağ, Tsinghua Üniversitesi’nden Xu Mingwei tarafından açıklandığı üzere, birebir ölçüde bilgiyi taşıyacak birden fazla sistemli çizginin yerine geçen harika süratli bir tren sınırına benzetiliyor. Bu benzetme, yeni sistemin verimliliğini ve maliyet aktifliğini vurguluyor ve değerli ölçüde daha yüksek bir bilgi yükünü yönetirken daha kolay yönetilebilir olmasını sağlıyor.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks