Menu

Japonya Sarsıntısı Yarı İletken Fabrikalarında Duraklamaya Neden Oldu

Tahlil firması TrendForce kısa müddet evvel meydana gelen şiddetli Japonya sarsıntısının Noto bölgesindeki yarı iletken fabrikalarında süreksiz fakat yönetilebilir bir duraklamaya neden olduğunu açıkladı. Firma evvelki yıllarda yaşanan pek çok aksaklıktan …

admin 2 ayönce 0

Analiz firması TrendForce kısa mühlet evvel meydana gelen şiddetli Japonya zelzelesinin Noto bölgesindeki yarı iletken fabrikalarında süreksiz lakin yönetilebilir bir duraklamaya neden olduğunu açıkladı. Firma evvelki yıllarda yaşanan pek çok aksaklıktan sonra zelzelenin tesirlerini “kontrol edilebilir” olarak tanımlıyor.

MLCC üreticisi TAIYO YUDEN, silikon gofret üreticileri Shin-Etsu ve GlobalWafers ile Toshiba ve TPSCo üzere fabrika üreticilerinin de ortalarında bulunduğu çok sayıda şirketin 7.5 büyüklüğündeki zelzelenin vurduğu Ishikawa bölgesinde tesisleri bulunuyor.

Shin-Etsu ve GlobalWafers, kristal büyütme ile ilgili yaptıkları iş sarsıntıya karşı hassas olduğu için tesislerini kontrol için kapattı. TrendForce’a nazaran çalışmalarının birçok Fukushima’da yapılıyor. Bu nedenle sarsıntıdan asgarî seviyede etkileniyorlar.

TPSCo ayrıyeten her şeyin yolunda olup olmadığını denetim etmek için Uozu, Tonami ve Arai’deki fabrikalarını kapattı ve Toshiba da Kaga tesisini denetim ediyor. TAIYO YUDEN’in 7 şiddetindeki zelzelelere dayanacak biçimde tasarlanan Niigata fabrikası, şirkete nazaran rastgele bir ekipman hasarına maruz kalmadı.

TrendForce, zelzelenin tesirinin ilgili tüm şirketler için yönetilebilir olacağına inanıyor. Yarı iletken sanayisinde bir gerileme olduğunu ve ağır olmayan bir dönemde olduklarını, hasebiyle hepsinin toparlanmak için vakitleri olacağını belirtti. Ayrıyeten, fabrikaların birçoklarının yapısal toleransları dahilinde olan 4 ila 5. düzey sismik aktivitenin yaşandığı bölgelerde olduğu ve bu nedenle hasarın minimum seviyede olması gerektiği belirtildi.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

Etiketler
– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks