Menu

Jeff Bezos ve NVIDIA, Yapay Zeka Teşebbüsü Perplexity’e Yatırım Yaptı

Web üzerinde, tarayıcı uzantısı olarak ve taşınabilir uygulama formlarında mevcut olan Perplexity, büyük bir lisan modelinin (LLM) gücüyle internette arama yapmanıza yardımcı oluyor. Son olarak Perplexity, ortalarında Amazon kurucusu Jeff Bezos ve NVIDIA’nın …

admin 2 ayönce 1

Web üzerinde, tarayıcı uzantısı olarak ve taşınabilir uygulama formlarında mevcut olan Perplexity, büyük bir lisan modelinin (LLM) gücüyle internette arama yapmanıza yardımcı oluyor. Son olarak Perplexity, ortalarında Amazon kurucusu Jeff Bezos ve NVIDIA’nın da bulunduğu bir dizi yeni yatırımcıdan 73,6 milyon dolar fiyatında B Serisi fon aldı. Başka yatırımcılar ortasında ise Tobi Lutke, Bessemer Venture Partners, Naval Ravikant, Balaji Srinivasan, Guillermo Rauch, Austen Allred, Factorial Funds ve Kindred Ventures yer alıyor.

Bu yatırım tipi, daha evvelki bir A Serisi finansman cinsini takip ediyor ve şirket bugüne kadar toplamda 100 milyon dolar toplamış oldu. Perplexity, finansman çeşidine liderlik eden IVP’nin Genel Ortağı Cack Wilhelm’in, şirketin parayı düzgün bir biçimde dağıtmasına yardımcı olmak için Perplexity İdare Kurulu’na katılacağını belirtti.

Kullanmamış olanlar için Perplexity’nin Bing ve Google üzere olduğunu lakin arama yaptığınızda yalnızca anahtar sözler yerine daha doğal bir soru verdiğinizi belirtleim. Daha sonra hizmet web’e gidiyor ve ChatGPT’de göreceğiniz üzere bir karşılık derliyor fakat en son bilgilere dayanarak gördüğünüz tek arama sonuçları karşılığı oluşturmak için kullanılanlar oluyor. Ayrıyeten Odak düğmesini kullanarak yanıtlarınızın akademik makalelerden, WolframAlpha’dan, YouTube’dan yahut Reddit’ten gelmesini sağlayan aramaları hassaslaştırabiliyorsunuz. Yapay zekadan biraz yazı yahut kod almayı tercih ederseniz, bunun için de bir seçenek bulunuyor.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks