Menu

Lenovo ThinkPad ve IdeaPad, Intel Core Ultra İşlemcilerden Güç Alıyor

İş bilgisayarlarında yeni bir devir başladı

admin 2 ayönce 0

CES 2024 yaklaşırken Lenovo, yeni yapay zeka tecrübelerini ortaya çıkarmak, üretkenlik, yaratıcılık ve verimliliği artırmak için geliştirilen yeni iş ve tüketici dizüstü bilgisayarlarını görücüye çıkardı. Yeni Lenovo ThinkPad X1 CarbonThinkPad X1 2-in-1 ve IdeaPad Pro 5i; optimum güç verimliliği, performans ve kullanıcıyı içine alan tecrübeler sunan en yeni Intel Core Ultra işlemcili ve Windows 11 işletim sistemli Intel Evo dizüstü bilgisayarlar.

Özel yapay zeka hızlandırma desteği, kullanıcıların Windows’da Copilot özellikleri dahil olmak üzere yeni tecrübelerden yararlanarak iş ve cümbüş uygulamalarında verimliliği artırmasına yardımcı olacak. İster iş, ister cümbüş gayeli olsun, bu Lenovo dizüstü bilgisayarlar, insanların şahsî bilgisayar ile içerik üretme, iş birliği yapma ve bilgisayar kullanma biçimini temelden değiştirecek bir yapay zeka ihtilali başlatan birinci bilgisayarlar ortasında yer alıyor. Kullanıcılara şimdiye kadarki en kapsamlı bilgisayar tecrübelerini sunmak üzere tasarlanan ThinkPad X1 ve IdeaPad Pro 5i, kullanıcıların yeni kuşak yapay zeka bilişim imkanlarını kullanmaya başlamasına yardımcı olacak.

Intel Core Ultra işlemcili Lenovo dizüstü bilgisayarlar, iş bilgisayarlarının geleceğine şimdiden hazır. Bu bilgisayarlarda üç farklı süreç motoru bulunuyor: CPU (Merkezi Süreç Birimi), GPU (Grafik Süreç Birimi) ve yapay zeka bilgisayar misyonlarını verimli ve akıllı bir biçimde yönetebilen NPU (Nöral Süreç Birimi). İşlem misyonlarını NPU ve/veya GPU’ya aktarmak verimliliği ve performansı artırırken güç idaresini güzelleştiriyor. Kullanıcılar; Zoom, Microsoft Teams, Studio Effects, Adobe® Lightroom ve çok daha fazlası üzere desteklenen yazılım uygulamalarında1 daha yüksek kaliteli ve akıcı iş performansından yararlanabiliyor.

Lenovo ayrıyeten, yeni kuşak Intel® Xeon® Ölçeklendirilebilir İşlemcilerden güç alan hibrid bulut portföyünü genişlettiğini duyurdu. Bu tahlil; halka açık, özel ve temel modeller genelinde dinamik bir hibrid yapay zeka yaklaşımını mümkün kılacak bir sonraki kritik adım olarak yeni Lenovo Profesyonel Yapay Zeka Hizmetlerinin yanı sıra, en yeni hızlandırıcılarla daha yüksek performans ve yapay zekaya hazır yeni bir platform sunuyor.

ThinkPad inovasyonunun odak noktasında kapsayıcı müşteri tecrübesi yer alıyor. Yeni ThinkPad X1 Carbon ve ThinkPad X1 2 in-1, daha güzel ısı ve güç tüketim idaresi sunarken Lenovo Ticari Vantage‘da Bilgisayar Görüşü5 özelliklerine sahip. Bu özellikler, yüz algılama özelliğiyle kullanıcı yaklaştığında sistemi uyandırmayı mümkün kılarken harici monitörlerde adaptif karartma dayanağıyla ekstra güvenlik ve güç tasarrufu sağlıyor.

Yeni kuşak dizüstü iş bilgisayarlarının daha âlâ kullanıcı tecrübeleri sunmakla kalmayıp, birebir vakitte döngüsel iktisada katkılarını artırmaya devam etmesi gerekiyor. İhtilal niteliğindeki tedarik zincirleri, hizmetler, eser tasarımı ve gereçlerin geliştirilmesi, Lenovo’nun döngüsel bir “tasarım, kullanım, geri dönüş” modeline geçmesini sağladı. Bu en yeni ThinkPad X1’lerde geri dönüştürülmüş materyallerin, PCC (Tüketici Sonrası Geri Dönüştürülmüş İçerik) plastiklerin9 ve plastik içermeyen bambu ve şeker kamışı ambalajların kullanılması, yeni gereçlerin kullanımını en aza indirmeye ve imalat sonrası geri dönüştürülmüş (PIC) plastiklerin daha fazla kullanılmasını sağlamaya devam ediyor. Tasarım, materyal ve kullanılabilirlik konusunda daima inovasyona ve bölümün önde gelen iş ortaklarıyla güçlü işbirliğine ağırlaşan Lenovo, Herkes için yapay zeka vaadini yerine getirmek gayesiyle yeni dizüstü iş bilgisayarları sunuyor.

En yeni özelliklere sahip iş bilgisayarları üzere, Lenovo ThinkVision 27 3D monitör de üretkenliğinizi ve verimliliğinizi artırmaya hazır. Gözlüksüz 3D monitör, 3D Explorer’ın daha da sezgisel ve etkileşimli bir kullanıcı arayüzü sürümüyle içerik üreticileri 3D ortama davet ederken 2D olarak da kullanım imkanı sunuyor. Lenovo USB-C Dual Display Seyahat Temas İstasyonu, hem ofiste, hem de uzaktan çalışan kullanıcılar için tasarlanmış bir ilişki noktası olup, harici ekran ve aygıtları kolaylıkla bağlayarak misyonları ve amaçları tesirli ve verimli bir biçimde gerçekleştirmelerine yardımcı oluyor. Lenovo Kablosuz VoIP Kulaklık ile ise kullanıcılar, kesintisiz temas ve üstün konfor özelliklerinden yararlanabiliyor. Hibrid çalışma alanları için ülkü olan bu eser, kullanıcıların birden fazla çalışma ortamında daha esnek ve bağımsız olmasını sağlıyor..

Lenovo Akıllı Aygıtlar Kümesi Ticari Portföy ve Eser İdaresi Lider Yardımcısı Jerry Paradise, şunları söyledi: “Yapay zeka takviyeli şahsî bilgisayar inovasyonu tutkumuz haline geldi. Yalnızca bilgisayar yapmakla kalmayıp, göz alıcı tasarım özellikleri, daha sürdürülebilir materyaller ve iş bilişiminin geleceğini inşa eden ihtilal niteliğindeki yapay zeka bilişim teknolojileriyle kullanıcı tecrübeleri üretiyoruz. En yeni Lenovo ThinkPad X1 dizüstü bilgisayarlar, Intel Core Ultra işlemcilerden güç alan yeni yapay zeka suratı ve zekası sayesinde kullanıcıların iş ve etkileşim tecrübelerinde dönüştürücü bir rol oynayacak.”

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks