Menu

LG, 2024 Serisi QNED TV Modellerini Tanıttı

LG Electronics (LG), canlı imaj kalitesine sahip ultra büyük 98 inç’lik QNED TV’nin de ortalarında bulunduğu, gelişmiş yapay zeka takviyeli sürece teknolojileri, kapsamlı ferdileştirme özellikleri ve sofistike dizayna sahip, geniş ekran …

admin 2 ayönce 1

LG Electronics (LG), canlı imaj kalitesine sahip ultra büyük 98 inç’lik QNED TV’nin de ortalarında bulunduğu, gelişmiş yapay zeka takviyeli sürece teknolojileri, kapsamlı şahsileştirme özellikleri ve sofistike dizayna sahip, geniş ekran seçenekleri sunan en yeni 2024 QNED ve QNED Küçük LED TV serisini duyurdu.

LG 2024 QNED TV’ler, α8 Yapay Zeka İşlemcisi ile geliştirilerek evvelki modele nazaran yapay zeka performansında 1,3 kat artış, grafik performansında 2,3 kat uygunlaştırma ve 1,6 kat daha süreç suratı elde etti.

Daha üstün bir manzara kalitesi için en son teknolojiden yararlanan Gelişmiş AI Manzara özelliği derin öğrenmeye dayalı en üst seviye manzara kalitesi sağlıyor. Bu çok istikametli özellik, bir sahnedeki yüzleri, objeleri ve art planları ustalıkla ayırt ederek dokuyu ve ince detayları zenginleştirerek imgeleri eşsiz bir gerçekçilikle sunuyor. Gelişmiş Dinamik Ton Haritalama, imgeyi bloklara bölüyor ve her birini gerçek vakitli olarak tahlil ederek en karanlık ve en parlak alanları tespit ediyor, üç boyutlu manzara kalitesi sunmak için detayları hassas HDR optimizasyonuyla yükseltiyor. Şahsileştirilmiş Fotoğraf Sihirbazı ile kullanıcılar, derin öğrenme aracılığıyla manzara kalitesini zahmetsizce özelleştirebiliyor.

Gelişmiş AI Ses özelliği, canlı imaj kalitesinin yanı sıra TV’lerin yerleşik hoparlörlerinden gelen sanal 9.1.2 surround sesin kusursuz ses kalitesiyle izleyicileri büyülüyor. WOW Orkestra ise LG Sound Bar ile LG QNED TV hoparlörlerini kusursuz bir halde entegre ederek büyüleyici bir 3D ses tecrübesi sağlıyor.

LG’nin Quantum Dot ve NanoCell renk teknolojileri bir ortada sunan en yeni QNED TV’leri, ultra gerçekçi görüntüleme için net ve canlı manzara kalitesi sunuyor. QNED TV’lerin özgün renkleri, daha sürükleyici ve üç boyutlu bir konut cümbüşü tecrübesi için görsel derinliği artırıyor.

Gerçekçi kontrast elde eden LG QNED Küçük LED TV’ler, tonlamaları ve hakikat art ışık denetimini geliştirmek için Hassas Karartma teknolojisini kullanıyor. LG QNED Küçük LED TV QNED90 modeli, gri tonları ortasında ayrım yapan ve 20 bit doğrulukla tonlamayı temsil eden Milyon Gri Ölçeği özelliğine sahip ve son derece canlı kontrast sağlıyor.

Yalnızca 29 mm’lik ince profille şık ve sofistike bir dizayna sahip olan LG 2024 QNED TV’ler, QNED85 ve QNED 80 modelleri de dahil olmak üzere her alana ahenk sağlıyor ve bulunduğu konuta birinci sınıf bir dokunuş katıyor. TV’ler tıpkı vakitte duvara da monte edilebiliyor, böylelikle mobilya ve aygıtların düzenlenmesinde daha fazla esneklik sağlanıyor.

LG 2024 QNED TV’ler tıpkı vakitte çok istikametli ferdileştirme ve kullanım kolaylığı ile mesken cümbüşü tecrübesini de üst düzeye çıkarıyor. LG, webOS Re:New programıyla, daha fazla Smart TV sahibine önümüzdeki beş yıl boyunca en şimdiki kullanıcı tecrübesini sunmak için webOS Smart TV platformunun en son sürümüne yükseltme seçeneği sunuyor. Bu eşsiz teklif, 2022’de piyasaya sürülen LG QNED Küçük LED 8K modellerini (QNED99 ve QNED95 serisi) de kapsıyor ve yakında QNED TV serisindeki ek modellere ve dünya çapında daha fazla bölgeye gelmesi bekleniyor.

Kullanıcılar, en yeni LG webOS Smart TV platformunu kullanarak, tecrübesi tercihlerine nazaran uyarlamak için ferdî profiller oluşturabiliyor. TV’ler, kullanıcı profillerine nazaran sesleri ayırt edebiliyor ve kapsamlı kullanım geçmişlerindeki kalıpları yorumlayarak şahsileştirilmiş teklifler sunabiliyor.

Ayrıca webOS’un en yeni sürümünün kullanıcı arayüzü ekranı, Home Office, Home Hub, Sports ve Games üzere kümeler halinde özelleştirilmiş hizmetlere süratli ve zahmetsiz erişim sunan yeni Dynamic Q Card temasını içeriyor. Kullanıcıların en sevdikleri içeriklerinin keyfini çıkarabilmesi için LG 2024 QNED TV’ler, taşınabilir aygıtlarla temas ve uyumlulukta gelişmiş kolaylık sağlamak üzere Apple AirPlay ve Chromecast’i de destekliyor.

LG 2024 QNED TV’ler, özel menü ayarları, işaret lisanı avatarları, uzaktan kumanda eğitimleri ve meselelerin süratli tahlili için kılavuzlar dahil olmak üzere bir dizi erişilebilirlik özelliği de sunuyor.

LG’nin 2024 QNED TV serisi, 98 inçlik büyüklüğüyle izleyicileri büsbütün içine çekecek nitekim devasa ekranı başta olmak üzere, geniş ekran boyutu yelpazesiyle müşterilerin farklı muhtaçlık ve tercihlerini karşılıyor. Devasa 98 inçlik modelin eklenmesi, birinci sınıf LCD TV pazarında daha büyük TV’lere yönelik artan talebi karşılıyor. 43, 50, 55, 65, 75 ve 86 inçlik modelerin dahil olduğu kapsamlı eser yelpazesi, müşterilere her alana ülkü formda uyacak birden fazla alternatif sunuyor.

LG Konut Cümbüş Sistemleri Eser Planlama Kısmı Lideri Baik Seon-pill mevzu ile ilgili şunları söyledi: “LG 2024 QNED TV serisi, çeşitli ekran boyutlarında fevkalâde görsel-işitsel tecrübe sağlayan gelişmiş işlemciyle TV izlemeyi orijinal bir düzeye taşıyor ve tıpkı vakitte her bireyin eşsiz hayat usulüne ve tercihlerine nazaran şahsileştirilmiş bir kullanıcı tecrübesi sunuyor. webOS konusundaki on yıllık uzmanlığımızdan yararlanarak eşsiz bir müşteri tecrübesi sunmaya kararlıyız.”

CES 2024 ziyaretçileri, 9-12 Ocak tarihleri ortasında şirketin standında (#16008, Las Vegas Kongre Merkezi) LG’nin konut cümbüşü tecrübelerindeki en son yeniliklerini ve teknolojilerini keşfetme fırsatına sahip olacak. LG’nin CES’teki tüm heyecan verici duyurularını toplumsal medyada #LGCES2024’ten takip edebilirsiniz.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks