Menu

LG, CES 2024’te “Sıfır İşgücü Gerektiren Evi” Tanıtacak

LG Electronics (LG), yenilikçi akıllı mesken Yapay Zeka (AI) temsilcisi CES 2024’te tanıtmaya hazır. LG’nin akıllı mesken yapay zeka asistanı, hareket etmesini, öğrenmesini, anlamasını ve karmaşık konuşmalara katılmasını sağlayan en son robotik, yapay zeka …

admin 2 ayönce 0

LG Electronics (LG), yenilikçi akıllı konut Yapay Zeka (AI) temsilcisi CES 2024’te tanıtmaya hazır. LG’nin akıllı mesken yapay zeka asistanı, hareket etmesini, öğrenmesini, anlamasını ve karmaşık konuşmalara katılmasını sağlayan en son robotik, yapay zeka ve çok modlu teknolojilere sahip. Çok taraflı bir mesken yöneticisi ve bir refakatçinin bir ortaya geldiği LG’nin akıllı ömür tahlili, kullanıcıların günlük ömürlerini geliştiriyor ve şirketin “Sıfır İşgücü Gerektiren Ev” vizyonunu gerçekleştirme konusundaki kararlılığını sergiliyor.

LG’nin akıllı konut yapay zeka temsilcisi, gelişmiş “iki ayaklı” tekerlek dizaynıyla otonom sürüş teknolojisinden yararlanarak konutta bağımsız olarak gezinmesine imkan tanıyor. Akıllı aygıt, kullanıcılarla kelamlı olarak etkileşime girebiliyor ve eklemli bacaklarının mümkün kıldığı hareketler aracılığıyla hisleri tabir edebiliyor. Dahası, ses ve manzara tanıma ile doğal lisan işlemeyi birleştiren çok modlu yapay zeka teknolojisinin kullanılması, akıllı konut yapay zeka temsilcisinin niyetleri anlamanın yanı sıra kullanıcılarla faal olarak bağlantı kurmasına da imkan tanıyor.

‘Hareketli’ bir akıllı konut merkezi olarak fonksiyon gören bu fütüristik yapay zeka temsilcisi, akıllı mesken aletle- rine ve konuttaki IoT aygıtlarına problemsiz bir biçimde bağlanıp bunları denetim ediyor. LG’nin Qualcomm Technologies, Inc. ile yaptığı son işbirliği sayesinde yapay zeka temsilcisi, yüz ve kullanıcı tanıma üzere güçlü aygıt içi yapay zeka özelliklerine imkan tanıyan Qualcomm® Robotics RB5 Platformu ile donatılıyor. Aygıt; sıcaklık, nem ve iç yer hava kalitesi üzere gerçek vakitli çevresel dataları toplamak için dahili kamerasını, hoparlörünü ve çeşitli sensörlerini kullanıyor. LG’nin gelişmiş yapay zeka teknolojileri bu dataları tahlil ederek daima öğreniyor ve harici bilgilerle birleştiriyor. Yapay zeka temsilcisi, evcil hayvan monitörü ve güvenlik vazifelisi olarak da vazife yaparak kullanıcılara evcil hayvanlarını uzaktan görme ve bakım yapma imkanı sağlıyor ve rastgele bir olağandışı aktivite tespit edildiğinde ihtar gönderebiliyor.

Dahası, LG akıllı konut yapay zeka temsilcisi inanılmaz çok taraflılık ve ölçeklenebilirlik sunuyor. Örneğin, meskende kimse olmadığında otonom olarak devriye gezebiliyor, bir odadan başkasına geçebiliyor ve bir pencere yahut rastgele bir ışığın açık kalması durumunda kullanıcının akıllı telefonuna bildirim gönderebiliyor. Ayrıyeten akıllı bir prize bağlanarak ve tüm konuttaki kullanılmayan aygıtları kapatarak güç tasarrufuna yardımcı olabiliyor.

Kullanıcı meskene döndüğünde aygıt onu ön kapıda karşılıyor, sesini ve yüz sözlerini tahlil ederek hislerini anlıyor ve ruh haline uygun müzik yahut başka içerikleri seçiyor. Ayrıyeten ulaşım detayları, hava durumu güncellemeleri, ferdî programlar yahut ilaç alma hatırlatıcıları sağlayarak kullanıcılara günlük ömürlerinde yardımcı oluyor.

Akıllı mesken yapay zeka temsilcisi ve faal merkez özellikleriyle LG, kullanıcıları konut işlerinin yükünden kurtarmayı ve akıllı konut pazarında baskın bir oyuncu olarak kendini kanıtlamayı hedefliyor.

Konuyla ilgili bilgi veren LG Electronics Beyaz Eşya ve İklimlendirme Tahlilleri Şirketi Lideri Lyu Jae-cheol şunları söyledi: “Çığır açan akıllı mesken yapay zeka temsilcimiz, müşterilerin mesken işlerinden kurtulmasına yardımcı olmak için en son otonom mobilite ve yapay zeka teknolojilerini gelişmiş irtibat yetenekleri ve hizmetleriyle birleştiriyor. Akıllı hayat tahlili şirketi LG, müşterilerinin konutta daha akıllı, daha keyifli bir hayat deneyimlemelerine yardımcı olmaya devam edecek.”

9-12 Ocak tarihleri ortasında CES 2024 ziyaretçileri, LG standında (#16008, Las Vegas Kongre Merkezi) akıllı mesken yapay zeka temsilcisi de dahil olmak üzere LG’nin en yeni akıllı ömür tahlillerinin tümünü görebilecek.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks