Menu

LG ve Cybellum, CES 2024’te Siber Güvenlik İdare Sistemi Kokpitini Tanıtacak

LG Electronics (LG) ve Cybellum, Siber Güvenlik İdare Sistemi (CSMS) Kokpit platformunu CES 2024’te otomotiv OEM’lerine tanıtacak. LG ile 2021’de LG tarafından satın alınan otomotiv siber güvenlik şirketi Cybellum’un ortak çalışmasıyla tasarlanan …

admin 3 ayönce 0

LG Electronics (LG) ve Cybellum, Siber Güvenlik İdare Sistemi (CSMS) Kokpit platformunu CES 2024’te otomotiv OEM’lerine tanıtacak. LG ile 2021’de LG tarafından satın alınan otomotiv siber güvenlik şirketi Cybellum’un ortak çalışmasıyla tasarlanan CSMS Cockpit platformu, araç siber güvenliğini izliyor ve sürdürüyor. Gelişmiş tahlil, OEM’ler için siber teminat ve olay müdahale vazifelerini kolaylaştırarak araçların dijital olarak inançta kalmasını ve gelişen siber güvenlik düzenlemeleriyle büsbütün uyumlu kalmasını sağlıyor.

Önemi giderek artan bir alan olan otomotiv siber güvenliği, WP.29 UNECE R155 siber güvenlik düzenlemeleri yürürlüğe girdiğinde mobilite kesiminin odak noktasında yer alacak. Temmuz 2024’ten itibaren, OEM’ler tarafından üretilen tüm araçların, AB üye ülkeleri, İngiltere, Japonya ve Güney Kore de dahil olmak üzere 54 ülkede araç satışının ön şartı olan tip onayı alabilmesi için yeni oluşturulan siber güvenlik standartlarını karşılaması gerekiyor. OEM’lerin gelecek değişkliklere uymasını destekleyen LG ve Cybellum’un CSMS Kokpiti, otomotiv siber güvenlik idaresinin birçok zorluğunu ele alan eksiksiz bir platform olarak tanımlanıyor.

CSMS Cockpit platformu, güvenlik açıklarını süratli bir halde tespit ederek proaktif olarak izliyor ve potansiyel tehditleri ortadan kaldırmak için önleyici önlemler alıyor. LG ve Cybellum’un tahlili, kullanım ömrü boyunca (yaklaşık 20 yıl) araç bileşenlerini kapsamlı bir biçimde tahlil edebiliyor, geliştirme ve gerçek dünya kullanımını kapsayan kapsamlı bir veritabanı oluşturup yönetebiliyor. Güvenlik telaşlarını otomatik olarak ele alan ve müdahale aktifliğini takip eden platform, kişisel bileşenler için gerçek vakitli risk tespitine ve inceleme protokollerine imkan tanıyor. CSMS Kokpiti, izlemeden idareye kadar eser güvenliği için bir denetim merkezi vazifesi görerek araba  üreticilerinin bileşenle ilgili güvenlik tehditlerini anında değerlendirmesine ve ele almasına imkan sağlıyor. Ayrıyeten, yeni tanımlanan tehditleri ve bunların üretici modülleri üzerindeki muhtemel tesirlerini faal olarak kıymetlendirerek genel güvenlik güvenilirliğini artırıyor.

Cybellum’un CEO’su Slava Bronfman bahisle ilgili şöyle konuştu: “Ortak uzmanlığımızın bir eseri olan CSMS Kokpiti, otomotiv OEM’lerine siber güvenlik idaresinin karmaşıklıklarını gibisi görülmemiş bir verimlilik ve aktiflikle yönetme gücü verecek. Bu çığır açan platformun, siber güvenlik harikalığı için yeni bir standart belirleyeceğinden ve inançlı ilişkili araçların geleceğini şekillendireceğinden eminiz.”

LG Araç Bileşenleri Tahlilleri Şirketi Lideri Eun Seok-hyun ise şöyle konuştu: “LG’nin otomotiv bileşeni geliştirme tecrübesi ve Cybellum’un otomotiv güvenliği uzmanlığı, araba üreticilerinin hem artık hem de gelecekte gereksinim duyulan siber güvenlik standardını sunmasına yardımcı olacak bir tahlil olan CSMS Kokpitinde bir ortaya geliyor. Oto siber güvenliğinin artan değerinin farkındayız ve giderek dijitalleşen ortamda data bütünlüğünü ve araç güvenliğini destekleyen platformlar ve teknolojiler sağlamaya kararlıyız.”

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks