Menu

LG, Yeni OLED EVO TV Modellerini Tanıtıyor

LG Electronics (LG), konut cümbüşü tecrübesini yeni bir düzeye taşıyacak olan 2024 OLED TV serisini tanıtıyor. Şirketin 4 kat daha yüksek yapay zeka performansına sahip en yeni işlemcisiyle desteklenen OLED serisine eklenen yeni eserler, daha canlı …

admin 1 ayönce 0

LG Electronics (LG), konut cümbüşü tecrübesini yeni bir düzeye taşıyacak olan 2024 OLED TV serisini tanıtıyor. Şirketin 4 kat daha yüksek yapay zeka performansına sahip en yeni işlemcisiyle desteklenen OLED serisine eklenen yeni eserler, daha canlı, daha gerçekçi imaj kalitesiyle eşsiz izleme tecrübeleri sunuyor.

2024 serisinde LG’nin OLED TV’ler için özel olarak tasarladığı son teknoloji yapay zeka takviyeli işlemci öne çıkıyor. LG SIGNATURE OLED M4 ve LG OLED G4 modellerinde bulunan yeni α (Alpha) 11 AI işlemci imaj ve ses kalitesini tesirli bir halde artırıyor. Yeni işlemci, evvelki modele kıyasla grafik performansında yüzde 70’lik bir güzelleşme ve yüzde 30 daha süratli süreç suratı sağlıyor.

LG’nin en yeni OLED TV’leri, bulanık görünebilecek objeleri ve art planları tesirli bir formda sertleştirmek için hassas piksel seviyesinde manzara tahlili kullanan AI Çözünürlük Yükseltici özelliğiyle birlikte geliyor. Bu sayede yapay zekanın algısal referansı ile yönlendirilerek daha net ve canlı bir izleme tecrübesi sunuyor. Dahası, yeni yapay zeka işlemcisi, sinema imalcileri ve içerik yaratıcılarının amaçladığı ruh halini ve duygusal ögeleri en düzgün halde aktaran, sık kullanılan renk tonlarını tahlil ederek renkleri ustalıkla güzelleştiriyor. Gelişmiş Dinamik Ton Haritalama özelliği, imgeyi bloklara bölerek, ışığın sahneye girdiği yerde parlaklıktaki değişiklikleri tahlil ediyor ve parlaklık ve kontrastta ince ayarlamaları yapıyor.

2024 LG OLED serisinin yıldızı, kablosuz OLED TV, LG SIGNATURE OLED M4 modeli 97,83 ve 77 inç ekran seçenekleri ile birlikte birinci kere 65 inç boyutunda da satışa sunulacak. OLED M4, harici aygıtları bağlamak için tüm giriş ilişki noktalarının geride yahut yanlarda bulunduğu klasik TV’lerin bilakis, görüntü ve ses sinyallerini kablosuz olarak ekrana gönderen farklı bir Zero Connect kutusuyla birlikte geliyor. LG’nin bu eşsiz modeli 4K 144Hz’e kadar kablosuz görüntü ve ses transferine sahip dünyanın birinci TV’si olarak tanınıyor ve hakikat detaylarla üstün OLED performansı ve yüksek sarmal hissi sunuyor.

LG’nin Mesken Cümbüş Şirketi Lideri Park Hyoung-sei “Sınıfında başkan OLED TV ve etkileyici QNED serisiyle desteklenen LG, şirketin webOS Smart TV platformunda bulunan seçkin içerik ve hizmet seçenekleri aracılığıyla mümkün olan en âlâ müşteri tecrübesini vaad ederek premium TV pazarındaki hakimiyetini müdafaaya devam ediyor” dedi.

Etkileyici imaj kalitesi sunmanın yanı sıra Gelişmiş AI Ses özelliği, harika izleme ortamını oluşturmak için yerleşik hoparlörlerin sanal 11.1.2 surround sesinden yararlanırken daha güçlü ve daha dolgun ses sunuyor. Yapay zeka teknolojisi ayrıyeten diyaloğun netliğini artırmak için vokalleri sinema müziğinden tesirli bir formda ayırıyor ve sesi güya ekranın ortasından doğal bir formda çıkıyormuş üzere kusursuz bir formda yükseltiyor.

LG’nin en yeni OLED evo modelleri, Görüntü Elektronik Standartları Birliği’nin (VESA) ClearMR serti- fikasıyla son derece keskin manzara kalitesiyle daha fazla güvenilirlik kazanıyor.

LG OLED TV’nin üstün oyun TV’si olma ünü, etkileyici 4K 144Hz yenileme hızı ve kapsamlı HDMI 2.1 özellikleri dahil olmak üzere birçok oyun avantajına sahip en yeni modelleriyle sağlamlaşıyor. Bu gelişmiş TV’ler tıpkı vakitte oyuncuların farklı oyun tipleri için tasarlanmış ekran ön ayarları ortasında basitçe geçiş yapmasına imkan tanıyan Oyun Yöneticisi özelliği ile birlikte geliyor ve en dinamik, gerçeğe en yakın oyun tecrübesi için NVIDIA G-SYNC® Uyumlu ve AMD FreeSync’i destekliyor.

LG, müşteri odaklı bir yaklaşımla herkesin erişebileceği eserler ve her hayat stili için şahsileştirilmiş tecrübeler yaratma hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor. Bu emelle LG’nin webOS Smart TV platformu, genişletilmiş temas özelliğine sahip genişletilmiş bir ekosistemle özel tahliller ve hizmetler sunarak, herkese en yeterli TV tecrübesini sunmak için bir medya ve cümbüş platformu şirketi olarak eşsiz tecrübeler sunuyor.

2024 serisinde LG, çok istikametli ferdileştirme ve geliştirilmiş kullanım kolaylığı ile konut cümbüşü tecrübesini daha da ileri taşıyor. webOS’un en son sürümünü kullanarak kullanıcılar, tecrübesi şahsileştirmek için 10’a kadar kişisel profil oluşturabiliyor. LG’nin en yeni Smart TV’leri, profillere nazaran kullanıcıların seslerini bile tanıyabiliyor ve kapsamlı kullanım geçmişindeki kalıpları yorumlayarak şahsileştirilmiş teklifler sunabiliyor.

Kullanıcılar, ferdi profillere nazaran en son webOS Smart TV platformunda ana ekranı özelleştirebiliyor ve şahsileştirilmiş ayarlarını en az eforla yapabiliyor. Bu, en sevdikleri hizmetlere ve içeriklere zahmetsizce erişmelerine ve manzara kalitesini kendi beğenilerine nazaran ayarlamalarına imkan tanıyan şahsileştirilmiş bir Fotoğraf Sihirbazı hizmetinden yararlanmalarına imkan tanıyor. Kullanıcı tecrübesini daha da kusursuz hale getiren ana ekranın kullanıcı dostu arayüzü, en son izledikleri içeriğin önizlemesini sağlıyor; bu da, son kullanılan uygulamalarla ilgili bilgilere basitçe erişebilecekleri ve görüntüleri süratli ve zahmetsizce oynatabilecekleri manasına geliyor.

LG, webOS Re:New programı ile mevcut LG Smart TV sahiplerine önümüzdeki beş yıl boyunca aktüel bir TV tecrübesi sunmak için en son webOS sürümüne yükseltme opsiyonu sunulacak. Bu özellik şirketin 2022 OLED TV modelleri ve 2022 QNED Küçük LED 8K modelleri için de geçerli olacak. Ayrıyeten, gelecekte dünya çapında daha fazla LG TV eserini kapsayacak biçimde genişletilecek ve bu LG TV’leri satın alan müşterilerin, daima beş yıllık webOS güncellemesi sayesinde farklı kullanıcı tecrübelerinden yararlanmasına imkan tanıyacak.

LG, eserlerinin erişilebilirliğini artırarak ve birden fazla aygıtta kusursuz tecrübeler sunarak herkese en düzgün kullanıcı tecrübelerini ulaştırmaya kendini adamış durumda. En yeni webOS’a sahip LG 2024 Smart TV’ler, akıllı konut IoT birlikte çalışabilirliği için kozmik standart olan Matter’ı destekleyen akıllı mesken aygıtlarıyla etkileşime girebiliyor. En yeni LG TV’ler tıpkı vakitte taşınabilir aygıtlarla gelişmiş uyumluluk için Apple AirPlay ve Google Chromecast hizmetlerini de destekleyerek kullanıcıların favori içeriklerini zahmetsizce aktarmalarına imkan sağlıyor.

LG OLED ve QNED TV’ler, daha fazla sürükleyicilikle zenginleştirilmiş bir mesken cümbüşü tecrübesi için WOWCAST özelliği aracılığıyla LG soundbarları ile kolay kolay eşleşerek kusursuz kablosuz irtibattan üstün ses kalitesi elde edilmesini sağlıyor. WOW Orkestra özelliği ise, TV’nin yerleşik hoparlörleri ve soundbar’ın ahenk içinde çalışarak birleşik bir ses sistemi sunmasıyla üç boyutlu ses tecrübesi yaratıyor.

LG 2024 OLED TV’ler ayrıyeten, özel menü ayarları, sohbet robotu hizmetleri, uzaktan kumanda eğitimleri ve sıkıntıların süratli tahlili için kılavuzlar dahil olmak üzere bir dizi erişilebilirlik özelliği de sunuyor.

CES 2024 ziyaretçileri, 9-12 Ocak tarihleri ortasında şirketin standında (#16008, Las Vegas Kongre Merkezi) LG’nin akıllı, daha güzel bir ömür yaratma konusundaki en son yeniliklerini ve muvaffakiyetlerini keşfetme fırsatına sahip olacak.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks