Menu

MediaTek Dimensity 9400, Snapdragon 8 Gen 4’den Daha Performanslı Olacak

Qualcomm ve MediaTek’in yaklaşmakta olan yeni yongalarının dünyanın birinci 3nm çipleri olması bekleniyor. Resmi duyuruları şimdi çok uzak olsa da, bu yongaların neler sunabileceğine dair fikirler veren sızıntılar ortaya çıkmaya başladı. Sızıntılarıyla …

admin 2 ayönce 0

Qualcomm ve MediaTek’in yaklaşmakta olan yeni yongalarının dünyanın birinci 3nm çipleri olması bekleniyor. Resmi duyuruları şimdi çok uzak olsa da, bu yongaların neler sunabileceğine dair fikirler veren sızıntılar ortaya çıkmaya başladı.

Sızıntılarıyla tanınan Digital Chat Station, MediaTek’in Dimensity 9400 yongasının Snapdragon 8 Gen 4’ü her açıdan geride bırakabileceğini öne sürüyor. DCS’ye nazaran Dimensity 9400, dört Cortex-X5 performans çekirdeğine sahip olmayacağı için selefi  9300‘den farklı olacak. Verimlilik çekirdeklerinin dahil edilmediği, baştan sona performans odaklı bir yapılandırma sürdürülecek.

Bunlara ek olarak Vivo’nun MediaTek Dimensity 9400 çipinin geliştirilmesinde de kıymetli bir rol oynaması bekleniyor. Evvelki raporlar Vivo’nun Dimensity 9300’de MediaTek ile bilhassa yapay zeka alanında yaptığı işbirliğine dayanarak bu çipin geliştirilmesinde faal olarak yer aldığını öne sürüyor.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks