Menu

Meta Quest, VR Kulaklıklar İçin Word, Excel ve PowerPoint Uygulamalarını Kullanıma Sundu

Bu haftanın başlarında Microsoft ve Meta, Xbox Bulut Oyun uygulamasının artık Meta Quest 2, 3 ve Pro VR kulaklıklar için indirilip kullanılabileceğini duyurdu. Bununla birlikte Microsoft’un ofis uygulamaları olan Word, Excel ve PowerPoint uygulamaları …

admin 2 ayönce 0

Bu haftanın başlarında Microsoft ve Meta, Xbox Bulut Oyun uygulamasının artık Meta Quest 2, 3 ve Pro VR kulaklıklar için indirilip kullanılabileceğini duyurdu. Bununla bir arada Microsoft’un ofis uygulamaları olan Word, Excel ve PowerPoint uygulamaları da Meta Quest mağazasına eklendi.

Android Central bir görüntüsünde uygulamaları Meta Quest başlığıyla çalışırken gösteren kısa bir görüntü yayınladı. Hatta Word, Excel ve PowerPoint uygulamalarının VR ortamında nasıl yan yana çalışabileceği de gösteriliyor. Uygulamaların tümü karma gerçeklik ortamlarında çalışabilecek halde tasarlandı. Bu sayede kullanıcılar Word’de doküman yazarken, Excel’de e-tablo oluştururken yahut PowerPoint’te sunum yaparken dış dünyayı görmeye devam edebilirler.

Uygulamalar kulaklık aracılığıyla sanal parmaklarla denetim edilebildiği üzere Meta Quest’i Bluetooth fare ve klavyeye bağlayarak da denetim edebilirsiniz.

Ekim 2022’de, Microsoft ve Meta diğer VR işbirliklerini ortaklaşa duyurmuşlardı. Bunların ortasında Meta Quest VR başlıkları için Teams ve Outlook dayanağının eklenmesi de yer alıyor.

Microsoft, Apple’ın yakında çıkacak olan Vision Pro karma gerçeklik kulaklığı için Office ve Teams uygulamaları da geliştiriyor. 3.499 dolar fiyatındaki bu eserin 2024’ün başlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks