Menu

Microsoft Edge, Görüntülerde Gerçek Vakitli Çeviri Özelliği Kazanıyor

Microsoft Edge, yakın vakitte kullanıcıların beğenisini kazanacak değerli bir özellik kazanacak. Özetle, tek bir tuşla basarak görüntüler farklı lisanlarda gerçek vakitli olarak çevrilecek. Birinci olarak @Leopeva64 tarafından fark edilen özellik Canary …

admin 3 haftaönce 0

Microsoft Edge, yakın vakitte kullanıcıların beğenisini kazanacak değerli bir özellik kazanacak. Özetle, tek bir tuşla basarak görüntüler farklı lisanlarda gerçek vakitli olarak çevrilecek. Birinci olarak @Leopeva64 tarafından fark edilen özellik Canary Channel’daki Insider’lar tarafından test ediliyor.

Test kademesinde İngilizce, Fransızca, İspanyolca ve Rusça olmak üzere dört lisana çeviri yapılacağı söyleniyor. Gerçek vakitli çeviriyi aktifleştirmek için dahil edilen buton birinci olarak birkaç hafta öncesinde Canary Channel’da ortaya çıkmıştı, o vakitler işlevsizdi. Artık ise test kullanıcıları anlık çeviri için bir lisan seçmek üzere bir açılır menüye erişim kazandı. Şimdilik özelliği kullanmak mümkün değil, lakin görünüşe nazaran gelişim etabı devam ediyor ve önümüzdeki haftalarda yeni adımlar atılacak.

Microsoft esasen yıllardır çeviri işinin içinde yer alıyordu. Sohbet uygulaması Skype, 2015 yılında gerçek vakitli çeviri takviyesi kazanmıştı. Microsoft, çevrilen sözlerin bir makine yerine özgün konuşmacı üzere duyulmasını sağlayan TruVoice gerçek vakitli çeviri de dahil olmak üzere çeviri teknolojisini yıllar içinde daima geliştirdi. Bu sefer şirket yeteneklerini Edge kullanıcılarına aktaracak.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

Etiketler
– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks