Menu

Microsoft, Not Defteri İçin Yapay Zeka Yazma Yardımı Özellikleri Ekleyecek

Microsoft, en eski uygulamalarından biri olan Not Defteri’ne yapay zeka yetenekleri getirmeye hazırlanıyor üzere gözüküyor. Tanınmış Windows kod meraklısı PhantomOcean3, X hesabında Not Defteri’nin Windows 11 11.2312.17.0 sürüm numaralı yeni test …

admin 1 ayönce 0

Microsoft, en eski uygulamalarından biri olan Not Defteri’ne yapay zeka yetenekleri getirmeye hazırlanıyor üzere gözüküyor.

Tanınmış Windows kod meraklısı PhantomOcean3, X hesabında Not Defteri’nin Windows 11 11.2312.17.0 sürüm numaralı yeni test sürümünün ekran imgesini yayınladı. Burada “Yeniden Yaz”, “Kısalt”, “Uzat”, “Tonu değiştir” ve “Biçimi değiştir” üzere seçeneklerle “Ortak Yazar” ismi verilen yeni bir menü seçimi dikkat çekiyor.

Açıkça görülen sonuç, Microsoft’un Not Defteri’nde kimi değişiklikler yaparak diğerlerine yazı yazmalarında “yardımcı olmak” için birtakım yapay zeka özellikleri sunacak olması. PhantomOcean3 takip eden gönderisinde Ortak Yazar’ın şimdi işe yaramadığını belirtiyor. Bu özelliğin yakın gelecekte Windows Insider Programı üyelerinin test etmesi için açılacağını iddia edebiliriz.

Eylül 2023’te Microsoft, Paint uygulamasının Windows 11 sürümüne Cocreator ismi verilen bir yapay zeka sanat oluşturma özelliği ekledi. OpenAI’ın DALL-E yapay zeka modelini temel alan Cocreator özelliği, Kasım 2023’te tüm Windows 11 Paint kullanıcılarının kullanımına sunuldu.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

Etiketler
– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks