Menu

Microsoft Paint’e DALL-E Cocreator Yapay Zeka Sanat Özelliği Geliyor

Eylül ayında, Microsoft’un Paint uygulamasında Cocreator isimli yapay zeka tarafından oluşturulan bir manzara özelliği ekleyebileceğini gösteren kod dizeleri keşfedilmişti. Daha sonra Microsoft, OpenAI’nin DALL-E 3 modelini kullanan Cocreator …

admin 3 ayönce 0

Eylül ayında, Microsoft’un Paint uygulamasında Cocreator isimli yapay zeka tarafından oluşturulan bir manzara özelliği ekleyebileceğini gösteren kod dizeleri keşfedilmişti. Daha sonra Microsoft, OpenAI’nin DALL-E 3 modelini kullanan Cocreator özelliğinin Windows Insider Programı üyeleri için Paint uygulamasına eklendiğini doğruladı. Artık ise X üzerindeki “gogetgpt” de dahil olmak üzere bir dizi çevrimiçi rapor, Cocreator özelliğinin Insider programına üye olmaya yahut bir bekleme listesine kaydolmaya gerek kalmadan tüm Microsoft Paint kullanıcıları için sessizce kullanıma sunulduğunu belirtti.

Cocreator için daha evvel başlatılan takviye sayfasında yeni Paint özelliğinin nasıl çalıştığına dair bir açıklama bulunuyor: “Cocreator’ı kullanmak için Microsoft Paint’i açın ve Cocreator yan panelini görmek için araç çubuğundaki Cocreator simgesini seçin. Metin kutusuna, oluşturmak istediğiniz imajın açıklamasını girin. Örneğin, “kırmızı şapkalı mavi bir kedi” yahut “dağları ve gölü olan bir manzara” yazabilirsiniz. Beklentilerinize uygun sonuçlar elde etmek için mümkün olduğunca açıklayıcı olun.

Metni girdikten sonra, görselinizi oluşturmak istediğiniz tarzı seçin ve akabinde Oluştur düğmesini seçin. Cocreator, talep ettiğiniz manzaranın üç farklı varyantını oluşturacaktır, bu imgeyi Paint tuvaline uygulamak ve oluşturmaya başlamak için varyantlardan rastgele birine tıklayabilirsiniz.

Paint’te Cocreator özelliğini kullanmak için bir Microsoft hesabınızın olması gerekiyor. Ayrıyeten, özelliği aktifleştirdiğinizde size 50 kredi verilecek ve her kredi Cocreator’da bir manzara oluşturmak için kullanılacak. Bu yenilik şu anda sırf İngilizce lisanını destekliyor ve şimdilik ABD, Fransa, İngiltere, Avustralya, Kanada, İtalya ve Almanya’da kullanılabiliyor.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks