Menu

Microsoft Store, Windows Insider Kullanıcıları İçin Geliştirilmiş Algoritma Yayınlıyor

Microsoft, kısa müddet evvel Windows 10 ve 11’deki Microsoft Store uygulaması için bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme Kitaplık kısmıyla ilgili evrakların görüntülenmemesine neden olan bir yanılgıyı çözüyordu. Şirket bu kere Windows Insider’lar için …

admin 2 ayönce 0

Microsoft, kısa mühlet evvel Windows 10 ve 11’deki Microsoft Store uygulaması için bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme Kitaplık kısmıyla ilgili evrakların görüntülenmemesine neden olan bir yanılgıyı çözüyordu. Şirket bu kere Windows Insider’lar için diğer bir güncelleme yayınlıyor.

Microsoft Baş Mimarı Rudy Huyn yazdığı bir Tweet’inde algoritmanın nasıl çalıştığından kısaca bahsetti. Microsoft Store uygulaması artık evvelden yüklediğiniz uygulamaları ve oyunları gizleyerek aygıtınız için yeni uygulamalara odaklanıyor. Bundan ötürü “en güzel fiyatsız uygulamalar” yahut “popüler uygulamalar” kategorisinde zati sizde bulunan bir uygulamayı görmemeniz hedefleniyor.

Bu algoritma Microsoft Store’a yeni uygulama aramak için giren kullanıcılara farklı ve daha evvel kullanmadıkları uygulamaları öneriyor. Bu sayede esasen sizde olan uygulamalardan fazla keşfedebileceğiniz yeni uygulamalara odaklanabiliyorsunuz.

Microsoft Store’a yönelik en son önizleme güncellemesinin ne vakit Kararlı Sürüme çıkacağına dair kesin bir bilgi yok. Şirket ekseriyetle yeni güncellemeleri hayli süratli bir halde kullanıcılara gönderiyor.

Microsoft Store uygulaması siz bilgisayarınızı kullanırken artta otomatik olarak güncellenir. Lakin uygulamayı manuel olarak güncellemek isterseniz aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. Microsoft Store uygulamasını açın ve sol alttaki Kütüphane fotoğrafına basın.
  2. Güncellemeleri Denetim Et seçeneğini seçin.
  3. Yeni bir sürüm mevcutsa uygulama otomatik olarak yeni sürümü yükleyecektir.
  4. Yeni sürüm yüklendikten sonra uygulama kendisini yine başlatabilir.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks